Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Dwutygodnik PSF O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Felietony i artykuły warte polecania  Książki warte przeczytania Doniesienia w pigułce Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Kącik kulturalny

 

Polska

 

Świat

 

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 

 

 

KONGRES MEDIÓW NIEZALEŻNYCH

 

 

Polecamy miesięcznik
NA POWAŻNIE

 


 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 
free hit counter

 

Poparcie za wszelką cenę

W samo południe 13 kwietnia w Fundacji Centrum Praw Kobiet prezydent Bronisław Komorowski ogłosił swoją decyzję o ratyfikacji konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Potem w blasku fleszy i asyście kamer podpisał ten idologiczny dokument. (więcej)

Jak retoryczny bulterier stał się wujkiem Bronkiem. Prawdziwa twarz prezydenta Komorowskiego.

Bronisław Komorowski jako prezydent wykreował wizerunek „dobrego wujaszka”, którego głównym zadaniem jest godzenie skłóconych ze sobą Polaków. Tymczasem przed 2010 rokiem jako poseł Platformy Obywatelskiej dał się on poznać jako retoryczny bulterier, swoisty młot na oponentów politycznych. (więcej)

Afera korupcyjna - tym razem z Pendolino

Alstom – producent Pendolino przyznał się do korupcji, a amerykański Departament Sprawiedliwości nałożył na niego rekordową grzywnę 772 mln dolarów. Jak donosi indyjski portal zeenews.india.com, do korupcji miało dochodzić również w Polsce, a brytyjski prokurator Simon Farrell oskarża o udział w procederze Jacka Z. i Pawła Piskorskiego. (więcej)

Trudna rozłąka

Co piąte polskie dziecko doświadcza rozłąki z rodzicem, który jest zmuszony do wyjazdu za granicę w poszukiwaniu pracy. (więcej)

Okultyzm w szkole

Resort edukacji dopuścił do użytku w podstawówce podręczniki promujące okultyzm i satanizm (więcej)

Zgoda na ten wynik wyborczy jest zgodą na kolejne fałszerstwa - wywiad Stanisława Żaryna (wPolityce.pl) z prof. Andrzejem Nowakiem

"Cuda" nad urnami wyborczymi czyli jak kandydat z Krakowa dostał zero głosów chociaż głosowano na niego

Siostry z krakowskiego zgromadzenia serafitek postanowiły spełnić swój obywatelski obowiązek i wzięły udział w wyborach samorządowych. Mocno musiały się zdziwić, gdy zdały sobie sprawę, że ich głosy nie zostały wzięte pod uwagę. (więcej)

Kariera Ewy Kopacz w PRL

Działaczka Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, szefowa koła tej partii, wysłanniczka do NRD pierwszego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Radomiu – tak m.in. wyglądała działalność Ewy Kopacz w latach 80. Jej mąż był w tym czasie prominentną postacią lokalnej społeczności – pełnił funkcję zastępcy prokuratora rejonowego w Kozienicach - ujawnia „Gazeta Polska”. (więcej)

Neokolonia w liczbach

Uzależnienie Polski od kapitału zagranicznego dwukrotnie przewyższa poziom 35 procent uznawany przez Komisję Europejską za „bezpieczny”. (więcej)

PSL bierne, ale wierne...

Polskie Stronnictwo Ludowe poprze kandydaturę Hanny Gronkiewicz-Waltz na prezydenta Warszawy w listopadowych wyborach samorządowych. (więcej)

Atak na obrońców dzieci

Środowiska lewackie przypuszczają atak na inicjatywę ustawodawczą  „Stop pedofilii”, która ma na celu ochronę dzieci przed agresywną i wulgarną edukacją seksualną.  (więcej)

Warszawiacy uczcili 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 roku

Tysiące mieszkańców stolicy złożyło hołd poległym powstańcom podczas głównych uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis na Powązkach Wojskowych.  (więcej)

Treść porozumienia, zawartego w dniu 19 lipca 2014 roku między Jarosławem Kaczyńskim (Prawo i Sprawiedliwość), Jarosławem Gowinem (Polska Razem) i Zbigniewem Ziobrą (Solidarna Polska)

Odsunięcie rządu Donalda Tuska od władzy, wcześniejsze wybory parlamentarne po powołaniu rządu technicznego, wspólny start kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości oraz wspólny kandydat na prezydenta w wyborach w 2015 roku – to główne punkty porozumienia, jakie na Zgromadzeniu Obywatelskim „Czas na zmiany” podpisali Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro.  (więcej)

Długo oczekiwane zjednoczenie prawicy stało się faktem

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał polityczne porozumienie z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą oraz szefem Polski Razem Jarosławem Gowinem. Politycy uczestniczyli w spotkaniu środowisk prawicowych w ramach zgromadzenia obywatelskiego "Czas na zmiany". (więcej)

250 tysięcy podpisów przeciw propagowaniu pedofilii złożone w Sejmie

Trzy miesiące wytężonej pracy, rozległa kampania informacyjna, tysiące wolontariuszy, intensywne zbiórki na terenie całej Polski. Ćwierć miliona obywateli wsparło podpisem projekt ustawy chroniącej dzieci przed demoralizacją. Projekt wraz z podpisami został złożony w Biurze Podawczym Sejmu. (więcej)

Protesty przeciw „Golgota Picnic”

Tysiące Polaków wychodzą na ulice swych miast, by protestować przeciwko prezentacji pseudosztuki „Golgota Picnic”, która obraża uczucia religijne chrześcijan. (więcej)

Skutek afery podsłuchowej: wybory czy dymisja ?

Afera podsłuchowa z udziałem najważniejszych osób w państwie może skutkować wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi. (więcej)

Najazd dziczy z ABW (KBW?) na redakcję tygodnika "Wprost". Reżim kolesi Tuska ukazuje swoje bestialskie oblicze

- Prokuratura nie ustępuje, jednocześnie mówiąc, że nie archiwizują nagrań, tylko zabezpieczają. Każdy człowiek, który zna się na informatyce wie, że ABW może sobie zrobić kopię. Forma działań, jaką tutaj widzę umożliwia ABW dostęp do tego, co tu mamy - mówił oburzony Sylwester Latkowski, podczas, kiedy ABW przeszukiwało redakcję "Wprost". Prokurator chciał zabrać laptopa Sylwestra Latkowskiego. - Jeżeli otrzymamy wyrok niezależnego sądu wtedy natychmiast niezwłocznie udostępnimy to nagranie - mówił Latkowski ściskając swojego laptopa w ramionach. Jak relacjonują dziennikarze, ABW próbowało tego laptopa odebrać siłą. - Rzucili się na mnie funkcjonariusze - tłumaczył naczelny "Wprost". (więcej)

Po aferze taśmowej... afery nie było, Belka dostał, co chciał

Bank centralny uzyska możliwość skupowania na rynku państwowych obligacji, czym – w przypadku uznania za stosowne przez prezesa NBP skorzystania z takiej możliwości – może poratować rząd w trudnej sytuacji budżetowej. (więcej)

Order Lenina w kondukcie czyli skandal z pochówkiem zbrodniarza komunistycznego Wojciecha Jaruzelskiego

Ignorując społeczne protesty, władze organizują państwowy pochówek komunistycznemu dyktatorowi. Ceremonia pogrzebowa przewidziana jest na piątek, 30 maja. (więcej)

Zmarł gen. Jaruzelski

25 maja, w wieku 90 lat zmarł w Warszawie gen. Wojciech Jaruzelski, komunistyczny watażka, odpowiedzialny m.in. za wprowadzenie stanu wojennego i wiele innych zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Prawo i Sprawiedliwość przed PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej zebranych z 91 proc. obwodowych komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskał 32,35 proc. głosów, PO - 31,29 proc. a SLD - 9,55 proc. (więcej)

Ojciec Święty Franciszek mianował nowym arcybiskupem gnieźnieńskim i Prymasem Polski dotychczasowego ks. biskupa Wojciecha Polaka

Arcybiskupem najstarszej w Polsce metropolii w Gnieźnie został jeden z najmłodszych biskupów w polskim Episkopacie – ks. bp Wojciech Polak. Jako kustosz relikwii św. Wojciecha, noszący tytuł Prymasa Polski, zachowuje on honorowe pierwszeństwo pośród biskupów. (więcej)

Uniwersytet Jagielloński odmówił nadania doktoratu honoris causa przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jose Emmanuelowi Barroso

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jose Emmanuel Barroso, miał otrzymać w sobotę tytuł honoris causa najstarszej polskiej uczelni, Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miał, bo rada Wydziału Studiów Międzynarodowych i politycznych sprzeciwiła się temu pomysłowi z uwagi na otwarcie głoszone przez Barroso poglądy maoistowskie, skrajnie lewicowe i genderowe. (więcej)

Abp M. Jędraszewski: tylko pełne wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej da nam poczucie życia w wolnym kraju.

W całym kraju uroczyście obchodzono czwartą rocznicę zamachu na Państwo Polskie w Smoleńsku, w którym zginął Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką oraz 94 wybitni przedstawiciele RP. Nowy Wiceprzewodniczący Komisji Episkopatu Polski ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Marek Jędraszweski w wygłoszonej w katedrze łódzkiej katedrze wskazał, że "tylko pełne wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej da nam poczucie życia w wolnym kraju". (więcej)

96-cio letniego żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych policja w Ciechanowie wlecze bestialsko po chodniku - oto III RP A.D. 2014 !

W środę 26 marca na rozprawę do Ciechanowskiego Sądu Rejonowego, stawił się oskarżony Marian K.  zwany „Krwawym Mańkiem”. Oprócz przesłuchań oskarżonego w charakterze świadków, przesłuchano również rodzinę pokrzywdzonego Konstantego Sosnowskiego. Podczas trwania procesu policja zatrzymała Stanisława Adamczyka, 96-letniego żołnierza NSZ i internowanego działacza NSZZ Rolników Indywidualnych. (więcej)

Certyfikat "Szkoła przyjazna rodzinie" ważnym narzędziem w walce z ideologią gender

20 szkół to tylko początek, bo jest bardzo dużo kolejnych zgłoszeń. W Dniu Świętości Życia ruszyła kampania nadawania certyfikatów „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. (więcej)

Senator Zbigniew Romaszewski nie żyje

W wieku 74 lat zmarł w Warszawie Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego Radia Solidarność i wieloletni senator – poinformowała córka zmarłego Agnieszka Romaszewska-Guzy. (więcej)

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zrywa współpracę z "Gazetą Polską Codziennie"

W ubiegłym tygodniu rozstałem się definitywnie z "Gazetą Polską Codziennie", do której przez ponad dwa lata pisałem regularnie felietony, zamieszczane we wtorkowych wydaniach. Czyniłem to społecznie, bo wbrew wcześniejszym ustaleniom redakcja permanentnie uchylała się od płacenia honorariów, które od samego początku przekazywałem na wsparcie ośrodków dla niepełnosprawnych. Odszedłem, gdy gazeta jednoznacznie opowiedziała się za pseudo-rewolucją na Majdanie, kontrując przy tym wszelkie krytyczne głosy, wzywające do opamiętania. Inna sprawa, że powinienem odejść już dawno, bo rzetelność i obiektywność gazety z miesiąca na miesiąc leciały na łeb na szyję, spadając prawie do poziomu "Gazety Wyborczej". - czytamy w oświadczeniu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Zbigniew Romaszewski w stanie śpiączki w szpitalu

Byly wicemerszałek Senatu, członek Trybunału Stanu Zbigniew Romaszewski jest w stanie ciężkim, w śpiączce. (więcej)

Dokąd sięga ideologia satanistyczna gender i czy mamy porównanie ofiar holokaustu ze zwierzętami ?

O „relacjach między ludźmi i innymi zwierzętami” oraz „holokauście zwierząt” ma traktować konferencja Instytutu Badań Literackich PAN. (więcej)

Targowica XXI wieku stała się faktem

10 stycznia ok. godz. 10.00 sejm RP, głosami ponad 280 posłów, członków i kolaborantów Platformy Obywatelskiej, uchwalił ustawę o udziale uzbrojonych zagranicznych funkcjonariuszy w akcjach antyterrorystycznych i ratowniczych na terenie Polski. Ustawa nosi cechy zdrady narodowej, umożliwia bowiem użycie przemocy przez obce służby dla ograniczenia wolności obywateli polskich w ich wlasnym kraju, zwłaszcza wolności zgromadzeń. (więcej)

Samorządowe "nie" dla gender

Wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek zaapelował w liście otwartym o szczególną wrażliwość i odpowiedzialność we wprowadzaniu pilotażowych eksperymentów w zakresie ideologii gender w radomskich placówkach oświatowych. (więcej)

Biskupi o gender - list pasterski na Niedzielę św. Rodziny 29 grudnia 2013 roku

„Nie można milczeć wobec prób wprowadzania ideologii niszczącej antropologię chrześcijańską i zastępowania jej głęboko destrukcyjnymi utopiami, które niszczą nie tylko pojedynczego człowieka, ale i całe społeczeństwo” – przypominają polscy biskupi. List pasterski zostanie odczytany w niedzielę 29 grudnia, już dzisiaj prezentujemy jego treść za portalem PCh24.pl. (więcej)

"Nowe" wraca: Ksiądz krytykujący władzę zapłaci 1500 złotych kary !!!

Donald Tusk z Leszkiem Millerem wspólnie wzięli się za Kościół katolicki, który „miesza się do polityki” i chcą zamknąć duchownym usta, by nie głosili z ambon patriotycznych kazań. (więcej)

Zmarła Marianna Popiełuszko

Mama bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Marianna Popiełuszko zmarła w dniu 19 listopada w Szpitalu Miejskim w Białymstoku. (więcej)

Alternatywne lekcje historii w Krakowie

Postępujący analfabetyzm historyczny polskiej młodzieży dostrzeżono na długo przed ubiegłorocznym strajkiem głodowym w obronie lekcji historii pięciu opozycjonistów z czasów PRL w krakowskim kościele Ojców Salezjanów. (więcej)

Homoseksualni chuligani otwarcie atakują w Warszawie !

Homoseksualna bojówka zakłóciła wykład dr. Paula Camerona w Warszawie. Zwolennicy układów jednopłciowych obrażali prelegenta i publiczność, byli agresywni, symulowali orgię. (więcej)

Najnowszy pomysł warszawskich rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz: wprowadzenie opłat za przejazd warszawskimi mostami !

Na dwa dni przed referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz opozycja domaga się zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Warszawy. Chodzi o pomysł ratusza dotyczący wprowadzenia opłat za mosty w stolicy. (więcej)

PO manipuluje referendum: nie będzie komisji wyborczych w szpitalach i domach opieki !

Decyzją radnych PO na referendum w Warszawie nie będzie komisji wyborczych w szpitalach i domach opieki. Bezczelność i panika w partii Tuska sięga zenitu ! (więcej)

Demoralizacja najmłodszych osiągnęła kolejny szczyt - tym razem ideologia gender wkroczyła do przedszkoli - bez zgody rodziców !

W 86 przedszkolach na terenie Polski wprowadzony został nowy program w ramach projektu "Równościowe Przedszkole". Autorkami projektu są wojujące feministki. (więcej)

Zdzisław Pupa z Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie wygrał wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu, deklasując konkurentów

Zdzisław Pupa został wybrany senatorem w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu. (więcej)

Lawina zwolnień w oświacie

Blisko siedem tysięcy nauczycieli nie wróci po wakacjach do polskich szkół. Nie ma dla nich pracy. Problem według Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika z demografii. Według danych resortu, od 2004 r. do chwili obecnej liczba uczniów w Polsce zmniejszyła się o półtora miliona. (więcej)

Nowy skandal: Szkoła polska bez Sienkiewicza i Mickiewicza

Gimnazjaliści nie muszą już czytać „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a licealiści „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. To skutek zmiany kanonu lektur szkolnych. (więcej)

Gender gorsze od totalitaryzmu

Ideologowie pseudonaukowej teorii gender głoszą, że tym, co człowieka naprawdę określa, jest płeć kulturowa, a nie płeć biologiczna, wmawiając, że nie rodzimy się mężczyzną albo kobietą, ale jesteśmy do takich ról społecznych wychowywani. (więcej)

Kraków będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku

Po ćwierć wieku Światowe Dni Młodzieży wracają do Polski. Ojciec Święty Franciszek ogłosił wczoraj, że w 2016 r. młodych z całego świata gościć będzie Kraków. (więcej)

Telewizja Trwam z koncesją

Telewizja Trwam otrzymała koncesję na naziemne nadawanie cyfrowe na MUX-1 – wynika z ogłoszonego dziś rozstrzygnięcia drugiego konkursu prowadzonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. O możliwość cyfrowego nadawania dla tej jedynej katolickiej stacji na polskim rynku medialnym upominały się miliony Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami. (więcej)

Sto osób przerwało wykład komunistycznego aparatczyka prof. Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sobotni (22 czerwca)  wykład stalinowskiego aparatczyka- prof. Zygmunta Baumana na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, rozpoczął się od skandowania i okrzyków licznych nacjonalistów polskich, zgromadzonych na sali. (więcej)

Polska Marynarka Wojenna wzmacnia swój potencjał bojowy

Stan niedoinwestowanych i permanentnie zaniedbywanych Polskich Sił Zbrojnych od wielu lat
budził niepokój. W szczególności dotyczyło to Marynarki Wojennej, która konsekwentnie „szła na
dno”, zwłaszcza po kolejnych cięciach wydatków i fiasku programów modernizacyjnych. Dlatego
tym bardziej cieszy fakt, że nareszcie zapowiedzi dotyczące wzmocnienia potencjału bojowego
naszej floty są realizowane. Choć dzieje się to w niewystarczającym wymiarze, jednak lepsze to niż
nic. (więcej)

Ciąg dalszy skandalu „Polonii ambasadzkiej” - tym razem we Francji

Prezentujemy pismo posła Artura Górskiego (PiS), członka sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, do Ministra Sprawe Zagranicznych Radosława Sikorskiego. (więcej)

Konstrukcja „Polonii ambasadzkiej”

Z posłem Arturem Górskim (PiS), członkiem sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, rozmawia Piotr Czartoryski-Sziler. (więcej)

Hucpa z sierpem i młotem w Braniewie

Kompania honorowa, wojskowa orkiestra, laudacje dla sowieckich żołnierzy w asyście motocyklistów z czerwonymi flagami z sierpem i młotem – w ten sposób samorządowcy z Mazur podejmowali rosyjskiego gubernatora obwodu kaliningradzkiego. (więcej)

Komorowski świętuje: Marsz różowej flagi, orzeł bez korony...

Marsz pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego, organizowany przez „Gazetę Wyborczą” i radiową „Trójkę” od kilku dni wzbudza wiele kontrowersji. Organizatorzy jako główną atrakcję ogłosili czekoladowego orła i zbieranie ulotek, a tym którzy z tego żartowali zagrozili procesem. W Dniu Flagi - 2 maja - na marszu można było zobaczyć różowe chorągiewki, plastikowe czapeczki, różowe transparenty z hasłami: „Polaku, nie bądź ponury”, ale nigdzie nie było... biało-czerwonej flagi. (więcej)

Abp Michalik: Patriotyzm zanika

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik w homilii, wygłoszonej podczas uroczystości Święta Matki Bożej Królowej Polski oraz Konstytucji 3-go Maja sprzeciwił się na Jasnej Górze brutalizacji życia publicznego, eliminowaniu z niego Boga oraz agresji i brakowi kultury, także w polityce. - To jest kierunek donikąd; więcej powiem - to jest droga samozagłady - mówił. (więcej)

Święto Konstytucji 3 Maja we Lwowie

Uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawiono w katedrze rzymskokatolickiej we Lwowie z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Nabożeństwo celebrował metropolita lwowski, ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. (więcej)

Wiceminister spraw zagranicznych ds. konsularnych i kontaktów z Polonią odwołany ze stanowiska

W dniu 24 kwietnia Donald Tusk podpisał wniosek szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego w sprawie odwołania Janusza Ciska z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. (więcej)

Komunistyczne orzecznictwo sądowe ma się za rządów PO znakomicie - "Kat Trójmiasta" Stanisław Kociołek uniewinniony !!!

Sprawcy masakry robotników Wybrzeża z 1970 r. będą cieszyć się wolnością. (więcej)

NIK u Sikorskiego

Najwyższa Izba Kontroli zbada sposób dystrybucji przez MSZ środków na rzecz organizacji polonijnych. Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie zapowiadają posłowie opozycji. (więcej)

Arabski, kara cię nie minie

„Kibole najgorszego sortu”, „bojówki”, „ludzie sprowadzeni z ulicy” – takimi słowami politycy PO i dziennikarze lewackich mediów określali pięcioro działaczy klubów „Gazety Polskiej”, którzy ośmielili się rozwinąć w sejmie transparent „Arabski – czy w Madrycie, czy w Londynie, kara cię nie minie”. Choć pikietujący zachowywali się spokojnie, Straż Marszałkowska użyła siły, by odebrać im transparent i wyprowadzić ich z gmachu. (więcej)

Nominacja do Hieny Roku 2013 przyznana!

Otrzymał ją Tomasz Lis - redaktor naczelny polskiej edycji "Newsweeka". (więcej)

W obronie polskich interesów

Do poseł Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk w Gdyni przychodzą ludzie zaniepokojeni o los swoich domów i mieszkań. Zdarza się, że zajmowane przez nich nieruchomości z dnia na dzień znajdują niemieckich „właścicieli”, którzy występują z roszczeniami.(więcej)

Debata o polskiej biedzie

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz przyznaje, że w naszym kraju rośnie odsetek rodzin znajdujących się poniżej progu egzystencji. Środków zaradczych brak.(więcej)

Klęska bezrobocia

Pomiędzy grudniem a końcem stycznia liczba bezrobotnych w Polsce wzrosła o blisko 100 tysięcy. W końcu stycznia na jedną ofertę zatrudnienia zgłoszoną do urzędu pracy przypadało ponad 62 zarejestrowanych bezrobotnych.(więcej)

Ze stron ministerstw znikają narodowe symbole

Jak ustalił portal Niezalezna.pl, za rządów Platformy Obywatelskiej ze stron internetowych czterech resortów zniknęły symbole narodowe. Symbolikę państwową i odwołanie do barw narodowych oraz godła zastąpiono "nowoczesnym" logotypem.(więcej)

Bul-Komorowski hojnie wynagradza kryminalistom aktami łaski

Tylko w ubiegłym roku prezydent Bronisław Komorowski, korzystając z przysługującego mu prawa, ułaskawił 80 skazanych. W większości przypadków prawo łaski prezydent zastosował wobec skazanych za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, ale także sprawców rozbojów czy fałszerzy dokumentów.(więcej)

Zmarła Jadwiga Kaczyńska

Jadwiga Kaczyńska – matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich, zmarła w czwartek 17 stycznia w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Miała 87 lat.(więcej)

Kibice modlili się na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze odbyła się V Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców pod hasłem „Tu zawsze byliśmy wolni”. Uroczystej Mszy św., jaka była odprawiona w samo południe w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, przewodniczył ks. Leszek Zioła SDB, moderator Salezjańskiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej w Szczecinie, a homilię wygłosił ks. Jarek Wąsowicz SDB, organizator pielgrzymki. (więcej)

W sobotę 29 grudnia w Przemyślu odszedł do Pana JE ks abp Ignacy Tokarczuk

Dziś rano - 29 grudnia - w Przemyślu zmarł JE ks. abp Ignacy Tokarczuk. Kapłan niezłomny, który nie zważając na grożące mu ze strony komunistów niebezpieczeństwa, zawsze stał po stronie prawdy i zasad. Miał 94 lata. (więcej)

Zbezczeszczenie cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej ! Ikona nie doznała zniszczeń.

Dziś rano - w dniu 9 grudnia - doszło do zbezczeszczenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sanktuarium na Jasnej Górze. Po porannej Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu mężczyzna rzucił w niego farbą. Obraz chroniony jest szybą, więc sama ikona nie uległa uszkodzeniu. (więcej)

Powstań Polsko, skrusz kajdany zła !

Homilia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja wygłoszona podczas Eucharystii w Kościele św. Brygidy w Gdańsku sprawowanej przed Pomorskim Marszem w obronie TV TRWAM, Radia Maryja, Wolności, Godności i Prawdy. (więcej)

Piechociński nowym szefem PSL

Janusz Piechociński zastąpi Waldemara Pawlaka na stanowisku nowego prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Pawlak zapowiedział rezygnację ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki. (więcej)

Policja nęka za kazanie o Smoleńsku

Patriotyczne kazanie wygłoszone przez wikarego kościoła w Sadowej stało się powodem interwencji policji. Funkcjonariusze nie zawahali się nawet odwiedzić proboszcza parafii, który w tym czasie leżał w szpitalu. (więcej)

Niemcy przejmą rzeszowski Zelmer

Niemiecka spółka BSH Bosch und Siemens Hausgerte GmbH wykupi rzeszowski Zelmer. Krajowy lider w produkcji sprzętu AGD zawarł z Niemcami umowę w sprawie ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. swoich akcji. (więcej)

Kto sprowokował zamieszki?

Nie milkną echa wydarzeń z 11 listopada w centrum Warszawy związanych z prowokacją podczas Marszu Niepodległości. Bez odpowiedzi pozostają pytania: kto zaczął „zadymę” i jaki miał w tym cel. (więcej)

Jak za PRL - zatrzymania, rewizje w domach organizatorów Narodowego Marszu Niepodległości, zarekwirowanie sprzętu komputerowego i innego !

Zarekwirowane komputery, telefony, nośniki pamięci i inne przedmioty to efekt „najścia” funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) i policji na mieszkania współorganizatorów niedzielnego Marszu Niepodległości w Warszawie. Przypomnijmy, że funkcjonariusze wcześniej nękali uczestników i organizatorów Marszu w obronie Telewizji Trwam, który przeszedł ulicami stolicy 29 września br. (więcej)

Katastrofa smoleńska - we wraku samolotu Prezydenta RP odkryto ślady trotylu !

Polscy biegli, którzy badali wrak samolotu, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - czytamy na stronach internetowych „Rzeczpospolitej”. Z ustaleń gazety wynika, że ślady trotylu znaleźli na wraku Tu-154 polscy biegli, którzy przebywali przez miesiąc w Smoleńsku i wrócili stamtąd dwa tygodnie temu. Ustalenia biegłych są tożsame z badaniami naukowców, którzy wyniki swoich prac przedstawili tydzień temu na konferencji poświęconej katastrofie smoleńskiej - zauważa "Rzeczpospolita". Informację o tym, że prokuratura od kilkunastu dni zna wyniki ekspertyz, dziennik potwierdził w rozmowie z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. (więcej)

Seryjny samobójca w akcji

Ponurego żartu o "seryjnym samobójcy" nie da się już zbyć rozsądnymi argumentami przeciwko oszołomstwu, teoriom spiskowym i politycznemu wykorzystywaniu narodowej tragedii. Śmierć chor. Remigiusza Musia wprowadza element przejścia ilości w jakość. Temat smoleński został mianowicie na nowo wprowadzony do debaty publicznej, i to w zupełnie inny sposób. Nieuchronnie zaciera się w zbiorowej świadomości narracja komisji Millera, Ewy Kopacz, Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego. Chyba nawet najbardziej impregnowani na samodzielne myślenie czytelnicy "Gazety Wyborczej" i widzowie TVN nie wierzą w żadne samobójstwo, tak jak zapewne wierzyli jeszcze w samobójstwo gen. Sławomira Petelickiego. (więcej)

Tajemnicza śmierć chorążego Remigiusza Musia - jednego z najważniejszych świadków katastrofy smoleńskiej

Chorąży Remigiusz Muś, który 10 kwietnia 2010 r. lądował w Smoleńsku, nie żyje. Technik pokładowy Jaka-40 nagrywał korespondencję z "Korsarzem" na pokładowym magnetofonie. Był ostatnim rozmówcą mjr. Arkadiusza Protasiuka, dowódcy tupolewa, który rozbił się na Siewiernym. (więcej)

Zmarł Przemysław Gintrowski

Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł dziś Przemysław Gintrowski, wybitny pieśniarz i kompozytor, legendarny bard "Solidarności", wielki patriota, przyjaciel "Gazety Polskiej", członek Komitetu Poparcia Akcji "Goń z pomnika bolszewika". (więcej)

Dwa miliony bezrobotnych

W urzędach pracy jako osoby bezrobotne zarejestrowanych jest już blisko 2 miliony Polaków. Pod koniec roku bezrobocie może przekroczyć 13 procent. (więcej)

Zawsze wierna Polsce

W dniu 11 października Księżna Maria Krystyna Habsburg spoczęła w rodzinnej kaplicy grobowej w konkatedrze w Żywcu. Arystokratka zmarła we wtorek w Żywcu. Miała 88 lat. (więcej)

Stefan i Zofia Korbońscy powrócili do Polski... w otoczce konspiracji

Stefan i Zofia Korbońscy powrócili do kraju. Ich ponowny pogrzeb na ziemi ojczystej odbył się w jakby konspiracyjnej ciszy. Ich prochy spoczęły w Polsce - ale czy tej samej Polsce ? - pisze Stanisław Michałkiewicz. (więcej)

Bezpardonowy atak szmatławca "Super Expres" przeciw Kościołowi - tym razem perfidna walka przeciw kapłanowi

Ogólne zbydlęcenie (bydlęta poczciwe przepraszamy - red. PSF) lewackich mediów publicznych w Polsce nikogo nie powinno zaskakiwać. Okazuje się, że - poza "zwyczajowymi" atakami na wartości katolickie - posuwają się one do tandetnych manipulacji wypowiedzi kapłanów. (więcej)

Infiltracja policyjna uczestników marszu "Obudź się Polsko !" jak za komuny

Parlamentarzyści chcą wyjaśnień od szefa MSW Marka Cichockiego w sprawie policyjnej inwigilacji uczestników sobotniego Marszu w obronie Telewizji Trwam. (więcej)

Bez prawdy i pluralizmu nie ma demokracji - Marsz pod hasłem "Obudź się Polsko !" w Warszawie

Setki tysięcy Polaków mieszkających w Ojczyźnie i poza jej granicami przybyło do Warszawy, by w jedności i solidarności ze wszystkimi rodakami zamanifestować swój sprzeciw wobec destrukcyjnych działań rządzących i podległych im instytucji. Przede wszystkim przyjechali oni, by pokojowo walczyć w obronie Telewizji Trwam, którą dyskryminuje się w procesie cyfryzacji. (więcej)

W piątek 28 września pożegnanie śp. Anny Walentynowicz

W piątek (28 września) o godzinie 12.00 w Gdańsku rozpoczną się uroczystości pożegnania śp. Anny Walentynowicz, legendy „Solidarności”. (więcej)

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej - ciała ofiar zamachu smoleńskiego zostały zamienione

W dniach 17-18 września 2012 r., w Gdańsku oraz w Warszawie, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie dokonała ekshumacji zwłok dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej.

W trakcie sekcji zwłok, w dniach 19-20 września 2012 r., pobrano do badań genetycznych z obu ciał po dwa rodzaje próbek biologicznych, które następnie zabezpieczono i przekazano po jednym rodzaju - Zakładowi Genetyki Molekularnej i Sądowej Katedry Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy oraz Zakładowi Technik Molekularnych Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Sprawozdania z badań genetycznych z obu wskazanych powyżej ośrodków akademickich wpłynęły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w dniu 25 września 2012 r. Wynika z nich jednoznacznie, że ciała te zostały ze sobą wzajemnie zamienione.

Oczekujemy, że wyniki pozostałych badań posekcyjnych dotyczących obu ciał ofiar katastrofy, które Prokuratura zleciła biegłym, otrzymamy w terminie 3-4 miesięcy.

Płk Zbigniew Rzepa
Rzecznik prasowy NPW
(więcej)

Dyplom Sikorskiego wart 10 funtów

Kiedyś był problem ze studiami Aleksandra Kwaśniewskiego. Teraz bohaterem podobnej historii jest Radosław Sikorski, który chwali się dyplomami Oxfordu - Bachelor i Master of Arts. Ale ten drugi tytuł to honorowy dyplom, który można... kupić za dziesięć funtów – donosi TVP Info.(więcej)

Zakończył się Ogólnopolski Festiwal Filmów Niezależnych "OKNO"w Ełku

W dniu 16 września zakończył się pierwszy Ogólnopolski Festiwal Filmów Niezależnych "OKNO" w Ełku, zorganizowny przez Kongres Mediów Niezależnych i miasto Ełk, pod patronatem księdza biskupa ełckiego Jerzego Mazura. Za Katolickim Stowarzyszeniem Dziennikarzy prezentujemy werdykt jury Festiwalu. (więcej)

Pożegnanie wielkiego przyjaciela Polski - pogrzeb ś.p. Prof. Józefa Szaniawskiego

Najbliżsi, rodzina, przyjaciele, studenci oraz ogromna rzesza ludzi pożegnali w sobotę 15 września śp. prof. Józefa Szaniawskiego. Wybitny historyk, sowietolog i publicysta, który 4 września br. zginął tragicznie w ukochanych przez siebie Tatrach, spoczął na cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.
(więcej)

Skazany za wolność słowa

Karę roku i trzech miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania 40 godzin prac społecznych miesięcznie wymierzył Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim twórcy portalu Antykomor.pl Robertowi Fryczowi. Sąd uznał, że znieważył on prezydenta Bronisława Komorowskiego.
(więcej)

W wypadku w Tatrach zginął Prof. Józef Szaniawski

Prof. Józef Szaniawski, politolog, sowietolog, publicysta, wykładowca UKSW, zginął we wtorek w Tatrach, spadł w przepaść. Miał 68 lat. O śmierci Józefa Szaniawskiego PAP poinformował jego syn, Filip Frąckowiak. (więcej)

Zadłużenie Polski przekroczyło już bilion złotych

Szacunkowe zadłużenie Polski przekroczyło psychologiczną barierę biliona złotych i stale się powiększa - informuje Instytut Globalizacji. - Problemem w ustaleniu rzeczywistego zadłużenia naszego kraju jest ukrywanie wydatków państwowych. Prawdopodobnie nawet minister finansów, nie wie jak bardzo zadłużone jest państwo polskie - ujawnia Marek Łangalis, ekspert Instytutu.(więcej)

Stocznia Gdańska już nie im. Lenina

Napis „im. Lenina” umieszczony na historycznej bramie nr 2 Stoczni w Gdańsku został zdjęty przez przedstawicieli Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Akcji przyglądali się licznie zebrani gdańszczanie, których bulwersowała decyzja prezydenta Pawła Adamowicza o zmianie nazwy stoczni.(więcej)

Delegaci USOPAŁ na IV Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy wnioskują do pozostałych Delegatów, aby poprzez uchwałę Zjazdu zwrócić się oficjalnie do Ministra Spraw Zagranicznych p. Radosława Sikorskiego o natychmiastową likwidację tzw. "czarnej listy", która skazuje wielu zasłużonych działaczy polonijnych na niebyt polityczny i społeczny, utrudniając prowadzenie działalności organizacyjnej

Wyjaśnienie czym jest tzw. "czarna lista" MSZ znajduje w oficjalnych dokumentach USOPAŁ na IV Zjazd Polonii Świata, które zostały przedłożone do prezentacji Delegatom wraz z wnioskiem. Po wielu staraniach wniosek ten został uwzględniony przez Komisję IV Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy i został wpisany na oficjalną listę uchwał podjętych przez biorących udział w obradach.(więcej)

Cyryl I z wizytą w Polsce

16 sierpnia z kilkudniową wizytą przybył do Polski patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I. To pierwsza wizyta zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi prawosławnej w naszym kraju. (więcej)

Kto leży w grobie Anny Walentynowicz?

Zdjęcia, które nie przedstawiają Anny Walentynowicz. Opis narządów, których nie było, bo usunięto je wcześniej podczas operacji. Szczegółowy opis odzieży zupełnie niezgodny ze stanem faktycznym – to zaledwie część błędów i przekłamań, które znalazły się w dokumentacji medycznej przekazanej niedawno polskiej prokuraturze przez Rosjan.(więcej)

USA: Kolejny stan USA przyjął ustawę o wolności religijnej

Parlament stanu Arkansas przyjął ustawę o wolności religijnej, która zdaniem jej krytyków uderza w homoseksualistów. Podobną ustawę przyjęła tydzień temu Indiana, a wcześniej kilkanaście innych konserwatywnych stanów, wywołując protesty w całym kraju.  (więcej)

Ukraina: Prezydent Poroszenko ustanawia dzień zbrodniczej organizacji OUN-UPA świętem państwowym

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ustanowił dekretem 14 października nowe święto państwowe – Dzień Obrońcy Ukrainy, czyli dzień wojska ukraińskiego. Nie ma już Dnia Obrońców Ojczyzny, święta jeszcze z czasów Związku Radzieckiego. Dekret wspomina „męstwo i heroizm obrońców niepodległości i integralności Ukrainy”, podkreśla „wojskowe tradycje i zwycięstwa ukraińskiego narodu” oraz wzywa do „budowy mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwie”. (więcej)

Anglia: Ksiądz Małkowski bez prawa odprawienia Mszy Świętej. Bohater Solidarności szykanowany w Londynie

Zakaz wygłaszania homilii, przewodniczenia mszy św., a nawet wygłoszenia referatu w parafialnej salce. Takie restrykcje dotknęły ks. Stanisława Małkowskiego, którego w najbliższą sobotę do Londynu zaprosiła tamtejsza Polonia – informuje "Gazeta Polska Codziennie". – Okazało się, że dla przyjaciela bł. ks. Jerzego Popiełuszki nie ma miejsca w polskim Kościele – nie kryją oburzenia wierni. (więcej)

W manewrach na Ukrainie weźmie udział 153 żołnierzy USA i aż... 4 żołnierzy Bundeswehry

Niemcy wezmą udział w zapowiedzianych na wrzesień ćwiczeniach Rapid Trident 14 w zachodniej Ukrainie. Jak podała agencja dpa, Bundeswehra wyśle na manewry czterech żołnierzy do pracy w sztabie. (więcej)

Obama: Ukraina nie jest członkiem NATO, nie musimy jej bronić. USA nie będą walczyć z Rosją

Prezydent Barack Obama powiedział, że USA nie będą podejmować działań wojskowych, by rozwiązać problem ukraiński. Nie bierzemy pod uwagę wojskowej konfrontacji z Rosją - podkreślił Obama. (więcej)

Propaganda sukcesu Tuska, a Polska spada do drugiej ligi międzynarodowej w sprawie Ukrainy

W niedzielę w nocy zakończyło się kolejne „kwadratowe” spotkanie ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji. Media mainstreamowe nie zająknęły się nawet słowem o tym, że kogoś podczas nocnych rozmów zabrakło. Nie odnotowano obecności, kolejny raz, naszego pierwszego męża stanu pana Radosława Sikorskiego, który prowadząc pełną sukcesu politykę tweeterową, został tymczasem wykluczony z pierwszej ligi. Pomógł mu w tym udany występ restauracyjny, tym razem powszechnie odnotowany na świecie, gdy uświadamiał ministra Rostowskiego, w jaki sposób prowadzi się politykę zagraniczną w Polsce. Sikorski, skompromitowany aferą taśmową oraz licznymi absurdalnymi posunięciami i wpadkami, jest dziś persona non grata na salonach światowych. Nocne spotkanie, które de facto nie doprowadziło do żadnego przełomu, jest jednak ważnym wskaźnikiem określającym pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Jest ona tragicznie słaba. (więcej)

USA, ONZ: Stany Zjednoczone ostro skrytykowały ostrzelanie przez lotnictwo izraelskie szkoły ONZ w Rafah w Strefie Gazy

Stany Zjednoczone ostro skrytykowały ostrzelanie przez lotnictwo izraelskie szkoły ONZ w Rafah w Strefie Gazy, określając tę akcję jako haniebną. To już druga szkoła ONZ zbombardowana przez armię izraelską podczas agresji na strefę Gazy. Sekretarz Generalny ONZ w bardzo ostrych słowach potępił działania Izraela, nawołując do "ostatecznego zakończenia tych szaleństw". (więcej)

Izraelski Mossad podsłuchuje rozmowy telefoniczne Johna Kerry'ego

Niemiecki "Der Spiegel" ujawnił, że izraelski Mossad podsłuchiwał rozmowy telefoniczne sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego. Sprawy nie komentuje strona izraelska, jak i Departament Stanu USA. (więcej)

Oś Berlin-Moskwa niewzruszona po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Kanclerz Angela Merkel nadal będzie prowadziła dialog z Putinem

Można mieć świadomość, że Rosjanie stoją za zestrzeleniem samolotu pasażerskiego, krytykować politykę Kremla wobec Ukrainy, a jednak chcieć grzecznie rozmawiać z Putinem? Kanclerz Niemiec dowodzi, że tak! (więcej)

Ukraina: Jakie śledztwo po zestrzeleniu samolotu malezyjskich linii lotniczych ?

Międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu na Ukrainie, jeśli w ogóle do niego dojdzie, nie będzie łatwe. Na razie własne postępowania wszczęły Ukraina i Malezja. Świat nie ma wątpliwości: to był akt terroru. (więcej)

Węgry: Węgry uderzają nowym podatkiem w nieobiektywne media

Węgry, mimo protestów licznych środowisk w kraju i za granicą wprowadziła nowy podatek. Uderzy on w wielkie koncerny medialne. (więcej)

USA: Co ma Texas z łupków ?

Technologia łupkowa przynosi każdej amerykańskiej rodzinie 1,2 tys. USD oszczędności rocznie. (więcej)

Rumunia: Obiecany podczas wizyty w Polsce przez Prezydenta Baracka Obamę 1 mld dol. przeznaczony będzie na... utrzymanie okrętów USA na Morzu Czarnym

Sekretarz Obrony USA Chuck Hagel – który odwiedził w czwartek amerykański krążownik marynarki wojennej na Morzu Czarnym w rumuńskiej Konstancy „Vella Gulf”-  zapowiedział, że obiecany przez prezydenta Obamę 1 mld dol. przeznaczony zostanie m.in. na utrzymanie obecności amerykańskiej marynarki wojennej w tym regionie. (więcej)

Francja: Prezydent Putin nie wykluczył powrotu nazwy Stalingrad w drodze referendum

Prezydent Rosji Władimir Putin nie wyklucza możliwości przywrócenia nazwy Stalingrad miastu Wołgograd. Miasto w latach 1942-1943 zostało niemal zrównane z ziemią w wyniku tzw. bitwy stalingradzkiej. (więcej)

Francja: Obchody 70-tej rocznicy lądowania sił alianckich w Normandii

Światowi liderzy wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 70. rocznicę lądowania aliantów w Normandii. (więcej)

Ukraina: Petro Poroszenko zwycięzcą wyborów prezydenckich

Według wstępnych wyników wyborów Petro Poroszenko, przedsiębiorca i były minister spraw zagranicznych, został zwycięzcą wyborów prezydenckich na Ukrainie, pokonując 20 konkurentów, w tym byłą premier Julię Tymoszenko. (więcej)

Włochy: Marokańczyk Jaouad Zain zwyciężył w Międzynarodowym Biegu na Monte Cassino

Marokańczyk Jaouad Zain zwyciężył w Międzynarodowym Biegu na Monte Cassino. Najszybszym Polakiem na 10-kilometrowej trasie z centrum miasta Cassino na szczyt wzgórza był trzeci na mecie Adam Nowicki z Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych. (więcej)

Watykan: Święty Janie Pawle Wielki, módl się za nami!

Spontaniczne „Santo subito!” wykrzykiwane 2 kwietnia 2005 roku na placu Świętego Piotra w Rzymie wypełniło się. Do grona świętych Kościoła włączeni zostali dwaj wielcy Papieże – Jan XXIII i Jan Paweł II. To wielka radość i nadzieja dla wszystkich katolików na całym świecie. (więcej)

Rosja: Mundury NATO w Katyniu

Attaché wojskowi państw NATO akredytowani w Moskwie uczestniczyli w obchodach rocznicy zbrodni katyńskiej. po raz pierwszy w historii tych uroczystości. (więcej)

Krym:  Rosja przechwyciła amerykański bezzałogowy samolot zwiadowczy (dron)

Jak poinformowała AFP, powołując się na źródła rosyjskie, w dniu 14 marca został przechwycony nad Krymem amerykański bezzałogowy samolot zwiadowczy typu dron. (więcej)

Ukraina:  Masakra na Majdanie

Wczoraj w Kijowie mogło zginąć nawet 60 osób. Centrum Kijowa zmieniło się w prawdziwą strefę wojny po tym, jak rząd Ukrainy po zaledwie kilkunastu godzinach zerwał rozejm z opozycją i przypuścił kolejny atak na protestujących na Majdanie Niepodległości. (więcej)

Europa:  Aborcyjno-dewiacyjny blitzkrieg lewactwa europejskiego

Parlament Europejski wstrzymał głosowanie nad skrajnie proaborcyjnym sprawozdaniem komisji ds. kobiet i równouprawnienia na temat „praw reprodukcyjnych i seksualnych”. (więcej)

Niemcy:  Angela Merkel wyklucza adopcję dzieci przez pedałów i lesbije

„Chadecka partia CDU nie przewiduje żadnej ustawy o prawie do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe” – zdecydowanie zadeklarowała Angela Merkel, jednocześnie podkreślając wartość małżeństwa i rodziny. (więcej)

Węgry: Victor Orbán: "Nie" dla kolonizacji Węgier

Dla zagranicznych firm na Węgrzech zakończyła się era kolonizacji – oświadczył premier Viktor Orbán, przemawiając na pierwszym po wakacjach posiedzeniu parlamentu.(więcej)

Kresy: Nadzwyczajny gest Ukraińców wobec Polaków - krok we właściwym kierunku

Nadzwyczajny gest Ukraińców wobec Polaków. W miejscowości Hołubica koło Huty Pieniackiej pod Lwowem przekazali oni naszym rodakom monstrancję z kościoła, który znajdował się we wsi spalonej przez nacjonalistów pod koniec II wojny światowej. W 1944 roku ukraińscy nacjonaliści zamordowali w Hucie Pieniackiej około 1000 Polaków. Wraz ze wsią przestał istnieć tamtejszy kościół katolicki.(więcej)

Kolumbia: „Nie” dla gender na katolickiej uczelni

Na Papieskim Uniwersytecie Ksaweriańskim w Bogocie odwołano wykłady, które miały być prowadzone przez czołowych aktywistów LGBT z Kolumbii i Ekwadoru. Przeciwko promocji związków homoseksualnych i ideologii gender na katolickiej uczelni zaprotestowali kolumbijscy biskupi i katolicy.  (więcej)

USA-Rosja: Snowden czeka na ojca

Ojciec Edwarda Snowdena i jego prawnik otrzymali rosyjskie wizy i wkrótce udadzą się do Rosji.  (więcej)

Francja: Kary za normalność

Sąd w Paryżu skazał na rok więzienia i 15 tys. euro grzywny uczestników manifestacji przeciwko legalizacji „małżeństw” homoseksualnych. (więcej)

USA: Tysiące za ułaskawieniem Snowdena

Pod petycją zwracającą się do Baracka Obamy o ułaskawienie Edwarda Snowdena, który ujawnił supertajny amerykański program inwigilacji elektronicznej, podpisało się już ponad 100 tys. osób. (więcej)

Rosja zmienia zasady adopcji

Duma Państwowa zakazała adopcji rosyjskich dzieci do krajów, które zalegalizowały tzw. układy homoseksualne. Izba niższa parlamentu Rosji uchwaliła stosowne poprawki do kodeksu rodzinnego. (więcej)

USA: Katastrofa samolotu linii TWA sprzed 17 lat: wraca hipoteza z pociskiem

Sześciu członków komisji badającej katastrofę jumbo jeta sprzed 17 lat chce wznowienia jej prac. (więcej)

Zachód gotowy do współpracy z nowym Prezydentem Iranu Rouhanim

Państwa Zachodu zapowiedziały gotowość do współpracy z nowym prezydentem Iranu, wybranym w wyborach 14 czerwca duchownym szyickim Hasanem Rouhanim. Wiążą z nim nadzieję na rozwiązanie kontrowersji wokół irańskiego programu atomowego i konfliktu w Syrii. (więcej)

Wielka Brytania: Zmarła była Premier Margaret Thatcher

Była konserwatywna premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher zmarła rano w Londynie w następstwie udaru – poinformował rzecznik rodziny lord Tim Bell. Miała 87 lat. Szefową brytyjskiego rządu była w latach 1979-1990. (więcej)

Watykan: Benedykt XVI ogłosił swoją rezygnację

Benedykt XVI podjął decyzję o rezygnacji z urzędu. Ogłosił ją w czasie konsystorza zwyczajnego. Oto oświadczenie, jakie Benedykt XVI złożył wobec Kolegium Kardynalskiego. (treść oświadczenia)

Rosyjski dokument zadaje
kłam raportowi Millera

Pierwsze dokumenty z oględzin miejsca wypadku, urzędowo potwierdzone, przeczą całej historii opisanej zarówno przez panią Anodinę, jak i pana Millera. To może być podstawa do wszczęcia przeciwko nim procesu o sfałszowanie dokumentu państwowego – mówi Antoni Macierewicz. (więcej)

Absurdy roku 2012 - walka z Kościołem

Terror politycznej poprawności z roku na rok nabiera siły. W ciągu minionych dwunastu miesięcy poznaliśmy tak wiele jej przykładów, że pora stwierdzić: granice absurdu zostały w 2012 roku radykalnie przesunięte. Niestety, coraz częściej absurdy te przekształcają się w realne niebezpieczeństwo. (więcej)

Francja: Francja wyeliminuje przejawy religijności?

Rządzący obecnie Francją socjaliści zamierzają utworzyć w kraju w przyszłym roku Krajowe Obserwatorium Świeckości. (więcej)

USA: Odpowiedź Białego Domu na petycję Polaków z lipca br. w sprawie powołania międzynarodowej komisji śledczej dla zbadania katastrofy smoleńskiej

Sygnatariusze listu - petycji (ponad 31 tysięcy Polaków) do Prezydenta USA z lipca br. doczekali się wreszcie odpowiedzi, podpisanej przez Asystenta Departamentu Stanu USA Phila Gordona. (więcej)

USA: Ambasada RP wyprasza polskie dzieci

Promocja książki kucharskiej żony szefa polskiej dyplomacji - o, tak. Spotkanie świąteczne dla dzieci z polskiej szkoły - banialuki. Nowy ambasador w Waszyngtonie wprowadza nowe standardy. (więcej)

Powstrzymać chrystianofobię

Stolica Apostolska wzywa do walki z dyskryminacją względem chrześcijan. Watykański sekretarz ds. relacji z państwami ks. abp Dominique Mamberti podczas XIX Zebrania Rady Ministrów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w zdecydowanych słowach wezwał tę organizację, aby przedstawiła skuteczne propozycje mające na celu wyeliminowanie prześladowań wyznawców Chrystusa. (więcej)

Komisja Europejska usuwa krzyż

Komisja Europejska zaleciła usunięcie z projektu monety o nominale 2 euro z wizerunkami świętych Cyryla i Metodego krzyży na ich ornatach i aureol nad ich głowami. Episkopat nie kryje oburzenia. (więcej)

Francja: Ponad 100 tysięcy Francuzów protestowało przeciw adopcji dzieci przez homoseksualistów.

Ponad 100 tysięcy ludzi zgromadziły protesty w sobotę 10 listopada w wielu miastach Francji przeciwko projektowi ustawy umożliwiającej parom homoseksualnym małżeństwo i adopcję dzieci. W Paryżu według policji demonstrowało około 70 tysięcy ludzi. (więcej)

Niemcy: Miały być konsultacje, jest skandal - Steinbach strofuje
polskiego premiera

W związku z odbywającymi się w dniu 14 listopada w Berlinie 12. polsko-niemieckimi konsultacjami międzyrządowymi głos zabrała przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach. Szefowa BdV wezwała Donalda Tuska, by „uznał rolę wypędzonych w procesie pojednania Polski i Niemiec”, skutecznie odwracając swoim komentarzem uwagę mediów od programu konsultacji rządów Angeli Merkel i Donalda Tuska. (więcej)

USA: 20 stanów zbiera podpisy pod petycjami o odłączenie ich od Stanów Zjednoczonych

W 20 stanach USA trwa zbieranie podpisów pod petycją o odłączenie ich od Stanów Zjednoczonych. Liczba podpisujących rośnie z godziny na godzinę. Ponad 25 tysięcy podpisów zebrał stan Teksas, co stanowi próg do oficjalnej odpowiedzi Białego Domu.  (więcej)

Rozdźwięk między USA a Europą

Europejscy eksperci patrzą na drugą kadencję prezydenta Obamy z mieszanymi uczuciami. Jedni oczekują, że umowa o wolnym handlu między USA i UE zbliży Amerykę do Europy, inni uważają, że oddali gospodarki od siebie.  (więcej)

USA: Romney pisze do Polaków

Republikański kandydat na prezydenta USA obiecuje Polonii bliską współpracę wojskową z Rzecząpospolitą i twardą politykę wobec Rosji. Mitt Romney dystansuje się jednak od zaangażowania w kwestię wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. (więcej)

Serbia i Ukraina mówią „nie” dla homoseksualnej propagandy

 (więcej)

USA: Obama w ofensywie

Barack Obama wygrał, choć nieznacznie, drugą debatę przedwyborczą z kandydatem Republikanów Mittem Romneyem. Ale nie zatarł złego wrażenia, jakie zostawił po pierwszej konfrontacji. (więcej)

Anglia: Manifestacja patriotyczna pod hasłem "Obudź się Polsko !" również w Manchester

Tego samego 29 września młodzi Polscy emigranci demonstrowali przed siedzibą rozgłośni BBC w Manchester, solidaryzując się z marszem warszawskim pod hasłem: "Obudź się Polsko !". (więcej)

Australia: Pikieta pod hasłem "Obudź się Polsko ! - Obudź się Polonio !" przed Konsulatem RP w Sydney

W dniu 29 września Polacy demonstrowali przed siedzibą Konsulatu RP w Sydney pod hasłem: "Obudź się Polsko ! Obudź się Polonio!". Pikietę zorganizowało Stowarzyszenie Nasza Polonia. (więcej)

Węgry: ukarać komunistycznych zbrodniarzy

W Budapeszcie odbył się marsz, którego uczestnicy domagali się ukarania przedstawicieli dawnych komunistycznych władz, winnych represji wobec uczestników antysowieckiego powstania w 1956 r. Marsz zorganizowała reprezentowana w parlamencie Węgier partia Jobbik. (więcej)

USA: Zagłuszanie Katynia na Kapitolu

Dosłownie w ostatniej chwili biuro Marcy Kaptur zaczęło modyfikować program uroczystości związanej z publikacją akt katyńskich na Kapitolu. Nieoczekiwane zmiany w programie dla amerykańskich obserwatorów były jasnym sygnałem, że wokół wydarzenia toczy się gra polityczna. W efekcie wielu zaproszonych gości nie przybyło. (więcej)

Alert w placówkach dyplomatycznych USA

Wszystkie placówki dyplomatyczne Stanów Zjednoczonych, które znajdują się w krajach muzułmańskich, postawiono w stan najwyższej gotowości po tym, jak doszło do serii ataków na ambasady w Egipcie, Libii i Jemenie. (więcej)

MSZ tworzy nową własną Polonię

Z Arturem Górskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości z sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą rozmawia Magdalena Kowalewska. (więcej)

Stany Zjednoczone: Episkopat USA o sytuacji Amerykanów

46 mln ludzi żyje w nędzy, z czego 16 mln to dzieci, zaś 12 mln ludzi szuka pracy i nie jest w stanie jej znaleźć, a kolejny milion straciło nadzieję na jej znalezienie - to rzeczywistość, która dotyka Amerykanów. „Te liczby wskazują na poważną ekonomiczną i moralną porażkę” – czytamy w liście Episkopatu USA. (więcej)

Ameryka Południowa: „Naród z partią”, czyli Polonia z MSZ?

Informacja przedstawiciela USOPAŁ Pana Dyrektora Redaktora Marka Lubińskiego z Peru i Pani wiceprezes USOPAŁ Anny Marii Sztaba z Argentyny, dotycząca IV Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy odbywającego się w Warszawie i Pułtusku w dniach 24-26 sierpnia 2012 roku. (więcej)

Niemcy: Proniemiecki Sikorski

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas odbywającej się w Berlinie Konferencji Ambasadorów zwrócił się do Niemców o solidarność i przejęcie wiodącej roli w Europie. (więcej)

Anglia: Sierp i młot na olimpiadzie

Ostatni dzień igrzysk olimpijskich w Londynie. Finał siatkówki mężczyzn Rosja - Brazylia. Hala pełna kibiców, także tych z Polski, którzy mieli nadzieję, że w finale zagrają Polacy. Dla nas wielki smutek. Na widowni wielu kibiców brazylijskich przekonanych, że ich drużyna i tym razem zdobędzie olimpijskie złoto. Mniej liczni kibice rosyjscy siedzą blisko Polaków. Kamera pokazuje ich przez dłuższą chwilę, a ja nie wierzę własnym oczom. W drugim rzędzie jacyś ludzie rozciągają dumnie dużą czerwoną flagę z sierpem i młotem - godłem najbardziej opresyjnego wobec własnych obywateli państwa w historii świata. (więcej)

Węgry: Orban krytykuje UE za kryzys

Viktor Orban, premier Węgier, zakwestionował zdolność Unii Europejskiej do rozwiązania obecnego kryzysu gospodarczego. Jednocześnie skrytykował działania instytucji unijnych. (więcej)

USA: Za aborcję zapłacą podatnicy

Sąd Najwyższy USA uznał zasadniczą część reformy Baracka Obamy za zgodną z konstytucją. "ObamaCare" ustawa o obowiązkowym ubezpieczeniu stwarza możliwość finansowania aborcji z pieniędzy podatników. (więcej)

USA - Polska: List prezydenta Baracka Obamy do prezydenta Bronisława Komorowskiego

Przedstawiamy treść listu, wystosowanego przez prezydenta Baracka Obamę do prezydenta Bronisława Komorowskiego. (więcej)

USA: "Ubolewanie" Obamy i akceptacja Komorowskiego

Nie było oficjalnego wystąpienia amerykańskiego prezydenta ani wspólnej deklaracji Polski i Stanów Zjednoczonych przeciw używaniu terminu "polskie obozy śmierci". (więcej)

USA: Ignorancja Baracka Obamy przebiła dno

Podczas uroczystości  pośmiertnego uhonorowania w Białym Domu Prezydenckim Medalem Wolności Jana Karskiego, Barack Obama dowiódł swojej niebywałej ignorancji, używając określenia: "polskie obozy śmierci". (więcej)

USA: Polonia zawalczy o Smoleńsk

Rada Dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej wzywa polski rząd do wszczęcia niezależnego, międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. (więcej)

Grecja: Będą nowe wybory

W Grecji odbędą się nowe wybory. Prezydentowi Karolosowi Papuliasowi nie udało się namówić największych partii do poparcia rządu technokratów. O fiasku rozmów ostatniej szansy poinformowała administracja prezydenta. W rozmowach wzięły udział dwie rządzące dotychczas partie: socjalistyczny PASOK i konserwatywna Nowa Demokracja, które mają 149 mandatów w 300-osobowym parlamencie, a także niewielka Demokratyczna Lewica, która jednak z góry zadeklarowała sprzeciw wobec koncepcji "rządu ekspertów". Koalicja radykalnej lewicy SYRIZA tym razem nie uchyliła się od rozmów, jednak zastrzegła, że nie zgodzi się na utworzenie rządu, który zaakceptuje dalszą restrykcyjną, oszczędnościową politykę, nawet jeśli byłaby ona wdrażana przez osoby niezwiązane z polityką. (więcej)

Francja: Radość na placu Bastylii

Francuzi wybrali w niedzielę 6 maja prezydenta. Został nim socjalista Francois Hollande, który pokonał ubiegającego się o reelekcję Nicolasa Sarkozy'ego. (więcej)

Rosja: Zadowoleni z wyroku

"Wyrok łagodny dla Rosji" - tak dziennik "Moskowskije Nowosti" tytułuje relację z ogłoszenia werdyktu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie śledztwa katyńskiego. W podobnym duchu poniedziałkowe orzeczenie komentują także inne rosyjskie gazety. (więcej)

Rosja, Niemcy: Odbudowa Prus Wschodnich

Umowa podpisana w Moskwie, nie w Królewcu czy w Warszawie. Konsultacje przed jej wejściem w życie w Berlinie. Mowa o przyjętej 16 marca ustawą ratyfikacyjną umowie o małym ruchu granicznym z obwodem kaliningradzkim. (więcej)

Orbán: Nie będziemy kolonią

Nawet 250 tysięcy osób mogło, zdaniem węgierskiej telewizji publicznej, zebrać się wczoraj w stolicy Węgier, aby świętować rocznicę rewolucji 1848 roku i wyrazić swoje poparcie dla rządu Viktora Orbána. Do Budapesztu przyjechali ludzie z całej Europy, aby wspólnie z Madziarami celebrować ten dzień. (więcej)

Pakt czy pat fiskalny UE?

Zakończony właśnie szczyt Unii Europejskiej został ogłoszony przez rządowe media, po raz kolejny w ciągu ostatnich miesięcy, jako sukces umożliwiający wyjście Unii ze ślepej uliczki, w której znalazła się w czasie kryzysu finansowego. Nie wystarczył zatem ponoć rewelacyjny traktat z Lizbony ani szumnie reklamowany tzw. sześciopak, nie wystarczyły także kolejne szczyty, po których Grecja miała już być uratowana. Zamiast tego niczym z kapelusza iluzjonisty wyjmuje się kolejny pomysł na zbawienie UE o nazwie "pakt fiskalny". W istocie oznacza on dalszy podział Unii Europejskiej na strefy wpływów. Teraz będziemy już mieć aż trzy rodzaje szczytów europejskich: zwykły szczyt UE odbywający się po dwa razy na każdą prezydencję, ze wszystkimi 27 członkami UE; szczyt krajów paktu fiskalnego, a więc bez Wielkiej Brytanii i Czech, które odmówiły podpisania paktu fiskalnego; szczyt eurozony, tzn. krajów, które powołały nieroztropnie kiedyś wspólną walutę wbrew prawom powszechnego planowania budżetowego. Członkowie paktu fiskalnego niekiedy będą mogli posłuchać, na specjalne zaproszenie, o czym radzą kraje eurostrefy i przynajmniej raz na rok być doproszeni, bez prawa głosowania oczywiście, na posiedzenie eurozony. Tak więc mamy UE-27, UE-25 i UE-17. Dodatkowo pozatraktatowe spotkania osi Paryż - Berlin, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące całej Unii Europejskiej. Ta nieformalna grupa UE-2, a więc odbywające się już w sposób jak najbardziej oficjalny spotkania kanclerza Niemiec i prezydenta Francji, to niejako jądro decyzyjne Unii. (więcej)

Wiadomości archiwalne - Polska Wiadomości archiwalne - Świat
 

 

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis