Wersja polska   Polska   English version   Wielka Brytania   Version en Español    

 

Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Listy do Redakcji O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Felietony i artykuły warte polecania  Książki warte przeczytania USOPAŁ Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Kącik kulturalny

 

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 Archiwum:

 

 

 

KONGRES MEDIÓW NIEZALEŻNYCH

 

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 
free hit counter

 

 


Dział ten poświęcamy na prezentację szczególnie wartych przeczytania materiałów Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ) oraz Fundacji im. Jana Kobylańskiego. Nie będziemy tutaj przedstawiać całego dorobku i bardzo szerokiego wachlarza działań obu tych organizacji, a raczej wielkiego Zjednoczenia Polskości w Ameryce Łacińskiej. Nie jesteśmy ani w stanie tego robić, ani też wyręczać naszych Braci i Sióstr z Ameryki Południowej. Zainteresowanym polecamy strony USOPAŁ: można tam wejść klikając na link, umieszczony wśród zaprzyjaźnionych stron. Serdecznie polecamy !


Redakcja portalu Polonia Semper Fidelis


 

 
     

Unia Stowarzyszeń i Organizacji Polskich

Ameryki Łacińskiej

Unión de Sociedades y Organizaciones  Polonesas

 en América Latina

                                                                                                                                         

 

Artykuły Relacje Stanowiska/Oświadczenia Sprawy bieżące - Świat
Sprawy bieżące - Polska Sprawy Polonijne Komunikaty/Zaproszenia Materiały inne

 

Odezwa Pana Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego na Narodowy Marsz Niepodległości w Warszawie, w dniu 11 listopada 2012 roku (format PDF)

 

 


Poparcie Polonia Semper Fidelis
dla stanowiska przedstawicieli
Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej
na IV Światowy Zjazd Polonii w Warszawie i Pułtusku

 

 

Polonia Semper Fidelis z wielkim zainteresowaniem śledziła IV Światowy Zjazd Polonii w Warszawie i Pułtusku, który - swoją ideą - miał być kolejnym mostem budowania jedności między Polakami na Emigracji oraz krajem macierzystym - Polską. Cieszymy się, że takie zjazdy mają miejsce, chociaż obecne rządy w Ojczyźnie naszej starają się raczej zniszczyć aniżeli wzmocnić ów most.

 

W dobie antynarodowych rządów premiera Donalda Tuska oraz pełniącego najwyższy urząd państwowy Bronisława Komorowskiego mamy do czynienia z wielką akcją rozbijania Polonii na całym świecie oraz kreowania sobie "własnej", "jedynie słusznej" w postaci powstających jak grzyby po deszczu i za pieniądze polskiego podatnika, nowych organizacyjek. Jednocześnie MSZ pod wodzą Radosława Sikorskiego z pełną premedytacją, używając spolegliwych, polskojęzycznych mediów w samej Polsce i poza jej granicami, obrzuca błotem tych Polaków i te organizacje polonijne, które najbardziej stoją na gruncie wartości tradycji narodowych, katolickich Polaków. Obecna polityka kosmopolityzmu jest identyczna z tą, która zakładała w czasach ponurego komunizmu tzw. "internacjonalizm". Jest po prostu zdradą narodową i jako taka powinna być oceniona przez historię.

 

Jedną z pierwszych organizacji, która doświadczyła tego typu antynarodowych działań obecnego MSZ jest własnie USOPAŁ i Fundacja im. Jana Kobylańskiego. Poinieważ USOPAŁ nie jest jakąś tam organizacyjką czy nawet organizacją, lecz wielkim zjednoczeniem organizacji polskich, polskiej myśli narodowej i dziedzictwa narodowego, MSZ pod wodzą Radosława Sikorskiego (za wiedzą i aprobatą premiera Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego) rozpoczęło gigantyczną akcję obrzucania błotem Prezesa USOPAŁ - Pana Jana Kobylańskiego oraz Unię i Fundację. Jednocześnie MSZ zaczęło tworzyć w Ameryce Łacińskiej swoje własne "jedynie prawomyślne" organizacyjki, przeznaczając na to astronomiczne sumy z kieszeni polskiego podatnika. To samo teraz MSZ robi w Kanadzie i USA. Tego sdamego doświadcza Polonia Semper Fidelis i inne organizacje polskie, jak choćby Kluby Gazety Polskiej.

 

Na IV Światowy Zjazd Polonii w Warszawie i Pułtusku nie został zaproszony nikt z tzw. "nieprawomyślnej Polonii", co już jest po prostu zwykłym chamstwem lub też (jak kto woli) dowodem na powrót do praktyk komunistycznego reżimu z czasów PRL. Podobnym chamstwem lub praktyką komunistyczną było żądanie Radosława Sikorskiego do Sejmu RP o... zakaz wszelkich kontaktów polskich posłów z Panem Janem Kobylańskim czy USOPAŁ (!!!) I to wszystko dzieje się w niby demokratycznej Polsce ?

 

Polonia Semper Fidelis, po zapoznaniu się z materiałami z IV Światowego Zjazdu Polonii w Warszawie i Pułtusku, w pełni popiera stanowisko przedstawicieli USOPAŁ, dotyczące powstania Światowego Kongresu Polaków i oczekuje na realizację tej deklaracji w terminie przewidzianym w uchwale Zjazdu.

 

Jednocześnie Polonia Semper Fidelis wyraża całkowitą solidarność z USOPAŁ na temat prześladowania Polonii "nieprawomyślnej" na całym świecie oraz - przy tej antypolskiej polityce obecnych rządów w Polsce - wydawania setek milionów dolarów, euro etc. z kieszeni podatników w Polsce, zabierając jednocześnie dotacje dla tych polskich ośrodków na Wschodzie, które jej potrzebują najbardziej.

 

Pompując wiele milionów dolarów na powstawanie organizacyjek "jedynie prawomyślnych" na Zachodzie obecnie rządzący Polską pozbawili Senat RP dystrybucji funduszy wsparcia na rzecz MSZ Radosława Sikorskiego oraz premiera Tuska. Od stycznia 2013 roku Polacy z granic pre-curzońskich (a więc Wilno czy Lwów - np. Polskie Radio Lwów) mają być pominięci w rozdzielniku MSZ, chociaż ich potrzeby są w tysiącach, a nie w milionach dolarów. Nie chcemy dodawać o Polakach w Kazachstanie czy innych post-sowieckich republikach na Wschodzie.

 

Polonia Semper Fidelis w pełni podpisuje się pod stanowiskiem USOPAŁ, wyrażonym na IV Światowym Zjeździe Polonii w Warszawie i Pułtusku. Ufamy, że działaniami naszych ośrodków PSF wspomożemy dzieło, zapoczątkowane przez Pana Jana Kobylańskiego.

 

 

Stanisław Matejczuk

Koordynatoir Główny PSF

 

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 

 


 

 

 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis