Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Dwutygodnik PSF O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Felietony i artykuły warte polecania  Książki warte przeczytania Doniesienia w pigułce Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Kącik kulturalny

 

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 


 

Archiwum:

 

Wybory 2010

 

 

 

KONGRES MEDIÓW NIEZALEŻNYCH

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 
free hit counter

 

O nas

 • Kim jesteśmy ?

Po prostu jesteśmy Polakami. Bez oglądania się na miejsce zamieszkania czy przynależność do tej lub innej partii politycznej. Ważnym dla nas jest tylko, że przyjaźnimy się z tymi oraz tych mamy za Przyjaciół, którzy wyznają te same wartości, jakie i my wyznajemy.

 • Kim są nasi Przyjaciele ?

Są Polakami, nieważne gdzie przebywają. W Polsce, USA, Kanadzie, na Litwie, Łotwie czy Białorusi, w Kazachstanie czy Australii - gdziekolwiek na świecie. Są nimi również wspaniali Anglicy, Amerykanie, Niemcy, Francuzi czy Rosjanie, którzy stoją na gruncie zrozumienia naszych wartości, są zainteresowani Polską i Polakami oraz nie pragną podrzucania nam "kukułczego jaja" w postaci lewackich, globalistycznych bądź innych, szkodliwych rozwiązań.

 • Co chcemy osiągnąć ?

Przede wszystkim chcemy dobra naszej Rzeczypospolitej Polskiej, pełnej tolerancji ale też i pełnej świadomości historycznej, suwerenności oraz międzynarodowego docenienia dorobku kulturalnego w naszej ponad 1000-letniej historii. Nie odrzucamy żadnych poglądów, jeśli mogłyby one rzucić nowe idee w sferze politycznej, gospodarczo-ekonomicznej czy innej dla rozwoju naszej Ojczyzny umiłowanej. 

 • Co chcemy czerpać z historii ?

Na pewno wzorów. Nie tylko osobowości i postaci historycznych, ale również wyciągać wnioski z dobrych i złych jej kart. Chcemy czerpać zarówno ze zwycięstwa Mieszka I pod Cedynią jak i z tragedii łagrów i obozów koncentracyjnych. Chcemy czerpać z doświadczeń tzw. Złotego Wieku XV ale też i z przejść Polski pod zaborami czy okupacją komunistyczną w XX wieku. Chcemy ogarnąć wszystko to, co było wspaniałe, jak i to, co smuciło. Nie wystawiamy laurki jednemu wodzowi w naszej historii - stąd jesteśmy dalecy od osądzania poszczególnych osób, chociaż i tutaj każdy z nas ma prawo być zwolennikiem idei np. Piłsudskiego, Dmowskiego, Witosa czy Korfantego. Ale celem organizacji Polonia Semper Fidelis jest patrzenie w przyszłość i dorzucenie symbolicznej cegiełki do "muru przyszłości".

 • Czego oczekujemy ?

Najprościej będzie powiedzieć, że oczekujemy jednego, jedynego słówka: "Dziękuję", jeśli nasze rozwiązania zapadną komuś w Rzeczypospolitej w głowę. Nie jesteśmy organizacją, której członkowie oczekują medali czy szczególnych zasług, bowiem naszym obowiązkiem jest służba Rzeczypospolitej do końca naszych dni. Komu z tym nie po drodze - ten nie może być naszym Przyjacielem ani należeć do organizacji. 

 • Czy mamy jakiś program ?

Naszym programem jest służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Program wypracowuje się sam w toku artykułów na naszym blogu, w toku dyskusji na Księdze Gości czy też w toku interpersonalnych relacji. Głupotą jest pisywać program, który a priori zakłada takie czy inne ograniczenia. Poza wartościami, o których piszemy w dziale Organizacja, nie ma innych ograniczeń.

 • Jaką organizacją chcemy być i jesteśmy ?

Z pewnością nie organizacją bierną, nie organizacją zramolałych staruszków. Ten, kto chce być z nami - musi coś robić. Jeśli czas czy wiek nie pozwala na nic innego: powinien pisać i dzielić się swoimi poglądami z innymi. Inni zaś powinni być aktywni w terenie w zależności od możliwości. 

 • Czy chcemy konkurować albo zastąpić inne organizacje polskie czy polonijne na świecie ?

Absolutnie nie chcemy. Niech wszelkie organizacje sobie działają jak chcą. My nie rościmy sobie ani chęci ani prawa do konkurencji. Witamy zawsze z radością możliwości współpracy zarówno z partiami politycznymi jak i z organizacjami polskimi na całym świecie. Jeśli znajdziemy wspólny mianownik działania - na nim będziemy budować. 

 • Jaka ma być rola naszych Przyjaciół spoza organizacji ?

Nasi Przyjaciele, którzy nie są pochodzenia polskiego, lecz interesują się Polską i są jej życzliwi, mogą jako sympatycy-sponsorzy należeć do nas na bazie Przyjaciół. Ich rolą jest dobre słowo, czasem porada jakaś, czasem uczulenie nas na zagrożenia czy ukazanie możliwości skorzystania z tej lub innej okazji. Dlatego dla naszych Przyjaciół uruchomiliśmy wersję angielską (z czasem uruchomimy wersje: hiszpańską i rosyjską). I zobaczymy jakie będą ich porady i myśli. 

_______________________________________________________________

 

 

Ośrodki organizacji Polonia Semper Fidelis

(lista kontaktowych emaili koordynatorów w fazie uzupełniania w miarę napływu danych)

 

Australia:

 • Melbourne - (w fazie zatwierdzania)*

Białoruś:

 • Grodno - (w fazie zatwierdzania)*

 • Mińsk - (w fazie zatwierdzania)*

Kanada:

Kazachstan:

 • okręg Ałma Ata - (w fazie zatwierdzania)*

Litwa:

 • obwód Wilno (Litwa Środkowa/Auksztota) - (w fazie zatwierdzania)*

 • obwód Kowno (Żmudź/Żemajtis) - (w fazie zatwierdzania)*

Łotwa:

 • okręg Daugavpils (Dyneburg) - (w fazie tworzenia)**

Polska:

Szwecja:

Stany Zjednoczone:

Ukraina:

 • Kijów - (w fazie zatwierdzania)*

 • Lwów - (w fazie zatwierdzania)*

 • Sambor - (w fazie zatwierdzania)*

 • Tarnopol - (w fazie zatwierdzania)*

__________________

 

Legenda:

* oznacza fazę rozmów w wyborze koordynatora

** oznacza zakończony wybór koordynatora i umieszczenie emailu kontaktowego niezwłocznie

 


 

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy