Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Dwutygodnik PSF O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Felietony i artykuły warte polecania  Książki warte przeczytania Doniesienia w pigułce Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Kącik kulturalny

 


NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 


 

Archiwum:

 

Wybory 2010

 

 

 

KONGRES MEDIÓW NIEZALEŻNYCH

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 
free hit counter

 

 
Książki warte przeczytania

 

Jedna a najlepszych książek na temat historii Polski, która ukazałą się w języku polskim i angielskim. Wyważone i starannie dobrzne fakty czynią z niej wręcz podręcznik historyczny. Sama osoba autora również jest warta polecenia: z pochodzenia obywatel Wielkiej Brytanii, rozmiłowany w historii Polski, były profesor uniwersytetu w Stanford w Kaliforni, usunięty stamtąd przez środowiska żydowskie w 1986 roku (przez Lucy Dawidowicz i Abrahama Brumberga) za "nadmierne uwypuklanie męczeństwa Polaków" podczas okupacji niemieckiej oraz marginalizowanie żydowskiego holocaustu. Polecamy również jego książki w jezyku angielskim w anglojęzycznej części naszego portalu.

Wspaniała książka pod redakcją prof. Czesława Blocha z Katedry Historii Najnowszej Katolickiego Uniwersystetu Lubelskiego, napisana pod kątem idei narodowych dwóch wielkich Polaków: gen. Władysława Sikorskiego oraz Ignacego Paderewskiego. Obrona polskości jest tutaj najważniejsza i staje się inspiracją dla wszystkich Polaków, co jest zwłaszcza istotne w obecnej dobie antypolskich działań różnych "Gadzinówek Wybiórczych" oraz rządów PO i innych zbirów. Głęboka analiza historyczna obu bohaterów przeplata się tutaj z odpowiedzią na pytanie: co to znaczy być Polakiem.

Porucznik Antoni Heda, ps. "Szary" wsławił się m.in. udanymi atakami na więzienia UB i NKWD w 1945 roku. Najbardziej spektakularnym było odbicie ponad 700 więźniów z więzienia w Kielcach. Aresztowany w 1948 roku skazany na karę śmierci w 1950 roku, Wyrok zmieniono w tym samym roku na karę dożywocia, którą odbywał  w najcięższych więzieniach Rawicza i Wronek. Zwolniony na mocy amnestii w listopadzie 1956 roku zamieszkał po Warszawą w Milanówku. Aktywny w opozycji antykomunistycznej do końca swojego życia. W swoich "Wspomnieniach" dzieli się postawą Polaka-patrioty, której był wieny aż do końca swojego ludzkiego żywota.  Zmarł 15 lutego 2008 roku.


Te dwie pozycje Johna Barrona są kluczowymi dla zrozumienia KGB i jej metod działania. I chociaż nie ma tutaj najnowszych osiągnięć szatańskiej machiny bezpieczeństwa państwowego Związku Sowieckiego oraz Rosji, to jednak książka Barrona daje wiele światła na historię oraz metodologię tej machiny ludobójstwa i tortur.

Oba, prezentowane u nas tomy zyskały sobie znaczną sławę i porównuje się je do "Archipelagu Gułag" Aleksandra Sołżenicyna. O ile jednak Sołżenicyn skoncentrował sie na sprawach wewnętrznych, o tyle John Barron ukazuje działania KGB także poza granicami Związku Sowieckiego. I chociaż KGB jako taka nie istnieje oficjalnie w obecnej Rosji, jednak metody i tradycja KGB są identyczne w obecnych służbach bezpieczeństwa. Nic w tym dziwnego: po oficjalnym rozwiązaniu w 1991 roku jej spadkobierczynie - FSK oraz od kwietnia 2005 roku FSB są zarządzane przez oficerów byłej KGB, a pod patronatem jednego z głównych postaci  - premiera Rosji Władymira Putina. Zmieniła się jedynie nazwa - reszta pozostała. Z tego powodu obie książki są godne polecenia.

Jedno z najlepszych opracowań na temat zabójstwa księdza Sylwestra Zycha, jakie pojawiło się na rynku księgarskim w Polsce. Autor, Zdzisław Branach stara się ukazać mechanizm skrytobójstwa duszpasterza "Sił Zbrojnych Polski Podziemnej", dokonanego przez stale "nieznanych" sprawców w lipcu 1989 roku. Książka doczekała się dwóch wydań (my prezentujemy tutaj okładkę pierwszego). Wydanie pierwsze zostało masowo wykupione przez rónież "nieznanych" sprawców i w większości zniszczone zaraz po ukazaniu się na rynku.

Piotr Litka - "Ksiądz Jerzy Popiełuszko - dni, które wstrząsnęły Polską" jest nie tylko próbą najszerszego naświetlenia ofiary życia błogosławionego kapłana "Solidarności", ale jest również przyczynkiem do zrozumienia w kontekście tej komunistycznej zbrodni innych, dotychczas niewyjaśnionych morderstw, popełnionych na polskich kapłanach w ostatnich latach ludobójczego reżymu PZPR. Niewątpliwym plusem książki jest głęboka kwerenda, przeprowadzona przez autora w archiwach byłej STASI, zaś minusem odmowa badań w archiwach byłej KGB w Moskwie przez władze rosyjskie..

Książka Krystyny Czuby wprowadza nas w mechanizm sterowania społeczęnstwem za pomocą mass mediów w obecnej, polskiej rzeczywistości. Zorganizowana na wielka skalę strategia kłamstwa i dezinformacji sięga po tytuł światopoglądu - religii świata. Wszechobecna manipulacja informacją w prasie czy telewizji sieje spustoszenie umysłów od którego nie jest wolne juz nawet najmłodsze pokolenie. Autorka w zwięzłej ale i bardzo przystępnej formie wskazuje na sposób, w jaki władza oraz uzależnione od niej media starają się wszelkimi sposobami niszczyć wartości chrześcijańskie.

Ksiądz Michał Poradowski przedstawił wstydliwie pomijaną, a często wręcz fałszowaną genezę powstania i rozwoju myśli komunistycznej oraz tzw. idei materialistycznych demokracji. Wskazuje przy tym na ich tożsamość, z której wcześniej czy później wyłaniają się totalitaryzmy współczesnego świata. Jego książka to doskonała analiza antychrześcijańskich wartości, ciągnąca się od rewolucji francuskiej aż po rewolucję bolszewicką w Rosji. I jakkolwiek nie jest to studium pisane przez historyka i dla historyków, to jednak przejrzystość wywodów autora nakazuje rekomendować jej lekturę.

Praca Kardynała Rodrigueza stanowi szczególne źródło wiedzy o masonerii, widzianej przez pryzmat nauki Kościoła Katolickiego. W swoiej książce autor ukazuje nie tylko ideologiczne podstawy związków masonskich, ale również sposoby działania oraz odniesienie do różnej maści ruchów lewicowych XIX i początków XX wieku.  Prezentowany przez nas polski przekład z języka hiszpańskiego w 1992 roku jest dodatkowo opatrzony oświadczeniem Kongregacji Nauki i Wiary w sprawie masonerii z 26 listopada 1983 roku, podpisanym przez ówczesnego Kardynała Josepha Ratzingera.

"Świat po amerykańsku" prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego stanowi zbiór jego komentarzy politycznych na temat polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Były one publikowane na łamach "Naszego Dziennika" w dziale "Myśl jest bronią". Z ich zestawienia powstał niezwykle ważny ciąg logiczny, ukazujący nie tylko podstawy działania USA na arenie międzynarodowej, ale również wiele niuansów tejże polityki, które celowo są skazane na zapomnienie. Wiele z nich w ogóle nie trafia na łamy prasy w czasach, w których "polityczna poprawność" urasta do rangi jedynej "słusznej postawy", określonej przez rządzących.

Słownik biograficzny opozycji szeroko rozumianego regionu Grodziska Mazowieckiego. Jest to pierwsza tego rodzaju praca, wydana w językach polskim i angielskim. Bogato ilustrowana zdjęciami i fotografiami. Można w niej znaleźć biografie takich postaci jak Ks. Leon Kantorski, Zbigniew Bujak, ks. Sylwestwer Zych, Stanisław Matejczuk, Wiesław Matejczuk, Henryk Bazydło, Ryszard Bugaj, Jacek Maziarski, Wojciech Hardt, Bohdan Skaradziński, Janusz Krupski, Lech Zondek czy Akos Engelmayer (były Ambasador Węgier w Polsce) i wielu innych. Książka ukazała się staraniem Archiwum Państwowego w Milanówku w 2012 roku. 
Zbigniew Wawszczak znany rzeszowski dziennikarz radiowy i publicysta, urodzony w Bitkowie pow. Nadwórna, w woj. stanisławowskim. Autor wielu artykułów w prasie lokalnej m.in. "Nowiny Rzeszowskie", "Widnokrąg", "Profile", "Prometej", a po 1989 r. "Nowiny" i Dzieniku Obywatelskim A-Z" (ogółem ponad 300 artykułów).Twórca nadawanych przed kilku laty ok. 500 kresowych audycji radiowych nadawanych z Rzeszowa pt. „Kresy, krajobraz serdeczny, radiowy magazyn publicystyczny, poświęcony dawnym Ziemiom Wschodnim Rzeczypospolitej” (audycja nadawana na falach eteru w Polskim Radiu Rzeszów od 1994 r. przez 14 lat).Autor wydanej przez rzeszowskie wydawnictwo Carpthia pod koniec 2010 roku głośnej książki pt. "Tam był nasz dom, Wspomnienia Kresowian".W ostatnich dniach również w Wydawnictwie Carpathia opublikował dwutomową książkę p.t. "KRESY KRAJOBRAZ SERDECZNY, Wspomnienia wypędzonych". Jest to kapitalne dzieło w dwóch tomach, ukazujące realne losy Polaków z Kresów Rzeczypospolitej, okrutnie doświadczonych przez przewalające się wydarzenia ubiegłego stulecia.. Jest to doskonałe opracowanie historyczne samych Ziem Wschodnich z tego czasu, widziane oczami autora.
Książki na Podkarpaciu do nabycia w sieci Księgarnia Nova (http://www.ksiegarnienova.pl/) oraz bezpośrednio u autora książki, zamówienia tel. (0048) 17 8542897
   

 

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 


 


 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis