Wersja polska   Polska   English version   Wielka Brytania   Version en Español    

 

Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch obrony życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Listy do Redakcji O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Kluby Gazety Polskiej Książki warte przeczytania USOPAŁ Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Kącik kulturalny

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 


 

Archiwum:

 

Wybory 2010

 

Wybory 2011

 

 

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 

 Wybrane komentarze

 

Zakupy Katarzyny Tusk

Facebook, user: Brońmy Polskiego Przemysłu

Kasia Tusk, córka jasnie nam panujacego Donalda Tuska wnuka wermachtowca w zeszłym miesiącu dnia 18/02/2013 kupiła za gotówkę 5-cio pokojowe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie. Cena rynkowa mieszkania wynosi 1 milion 720 tysięcy złotych. Numer referencyjny zajmujacego sie całą sprawą notariusza 01/2013KT. Skąd pochodzą tak znaczne srodki w rękach tak młodej dziewczyny? Skąd tak dużo gotówki w rękach osoby prawie bezrobotnej Katarzyny Tusk? Wyżej wymieniona prowadzi jakis tam mikroskopijny portal internetowy, i czy jest możliwe aby tak wysoka suma pieniedzy była zgromadzona w sposób legalny? Katarzyna T. pojawiła się w Warszawie u notariusza w poniedziałek dnia 18 lutego 2013 przyjezdzając ze swojego mieszkania w centrum Gdanska nowym Mercedesem klasy S wartym PLN 344 000 kupionym za gotówkę (informacja z salonu Mercedesa). Znowu pojawia sie pytanie, skad Katarzyna T. posiadała tak znaczne srodki w gotówce na zakup tak drogiego samochodu podczas gdy realne płace w Polsce są rzędu 1200PLN - 1500PLN. Przypomnijmy, że banki mają obowiązek informowania nadzoru bankowego o transakcjach w wysokosci 10 tys. euro. Zmowa milczenia ma się dobrze, i można robić w Polsce pewne rzeczy, jeżeli ma się duże plecy. Czy są jakie powiązania pomiędzy upadająm Amber Gold, a córką premiera. Przypomnijcie sobie państwo jak to niedawno drugie z dzieci Donalda Tuska Michal Tusk plątał się w wyjasnieniach w sprawie domniemanego udziału w aferze związanej z Amber Gold. Skąd te pieniądze?

WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH INFORMUJEMY, ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. CENZURA JEST ZAKAZANA.

Dzika wyprzedaż resztek majątku polskiego!

Autor: "krzysztofjaw" w niepoprawni.pl

Ministerstwo Skarbu, którego celem winno być sprawne zarządzanie państwowym majątkiem powoli zanika stając się spanikowanym syndykiem masy upadłości polskiego majątku.

W zaciszu zanikających gabinetów Ministerstwa Skarbu, wśród ochraniającego parasola kreowanych medialnie quasi konfliktów i sporów politycznych, w cieniu "zamachowców" i "mowy nienawiści", dokonuje się ostateczna sprzedaż resztek Polski, prywatyzacja bardziej "dzika" i alogiczna niż ta, której byliśmy świadkiem na początku lat 90-tych.

Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że w dobie kryzysu szybka wyprzedaż majątku staje się ekonomicznie nieefektywna i świadczy raczej o celowym zamiarze degradacji ekonomicznej Polski dokonywanej rękoma obecnego rządu. Ponadto masowa wyprzedaż resztek polskiego majątku uwidacznia prawdziwy obraz marnej jakości rządów PO - PSL. Zatrważający dług publiczny wynoszący już 839,5 mld zł [1], spadek wzrostu gospodarczego powodujący zmniejszanie się wpływów do budżetu państwa [2] spowodowały i powodują więc paniczne łatanie niedoborów budżetowych wpływami z prywatyzacji.

Cały proces prywatyzacyjny od samego początku tych rządów można z wielką dozą pewności uznać za jedną wielką aferę a szczegółowa jego analiza zapewne musiałaby doprowadzić (i tak będzie!) do postawienia wybranych włodarzy przed Trybunał Stanu.Takaż analiza zapewne zdecydowanie powiększy listę afer PO, którą zbudował i uaktualnia MarkD [3].

Nie chcę w tej chwili wnikać w szczegóły, ale polecam zapoznanie się z przyjętym w marcu tego roku Planem Prywatyzacji na lata 2012-2013 [4] i uzupełnić analizę o Plan Prywatyzacji na lata 2008-2011[5].

Bardzo ciekawym i zatrważającym jest również zapoznanie się z wykazem spółek z udziałem Skarbu Państwa, w których nastąpiło zbycie akcji/udziałów niemal od początku prywatyzacji, t.j. od roku 1990 [6].

Analiza tylko tych materiałów budzi szereg wątpliwości, które stają się jeszcze większe w przypadku również nagłej i nieefektywnej (za grosze) prywatyzacji firm, które wcześniej w żadnych planach prywatyzacyjnych nie zostały ujęte a do ich sprzedaży wystarczyło tylko szybkie "ad hoc" rozporządzenie właściwego ministra i uzupełnienie planu.

Jako przykład może świadczyć prywatyzacja uzdrowisk, gdzie wcześniej wyodrębniono te, które nie miały być prywatyzowane, by tę listę ograniczyć do siedmiu. Resztę sprzedaje się dosłownie za "bezcen" – np. w 2010 roku sprzedano Solanki w Inowrocławiu za kwotę około 20 mln, gdzie kapitał własny (zakładowy) firmy wynosił przeszło 16 mln zł, dwuletnie nakłady inwestycyjne przed prywatyzacja wyniosły grubo ponad 10 mln zł a wcześniej Skarb Państwa dokapitalizował uzdrowisko kwotą 8 mln zł (sic!) oraz ostatnia prywatyzacja Uzdrowiska Wysowa za kwotę około 8,7 mln [7]. W planach jest sprzedanie takich naszych perełek jak m.in. uzdrowiska w: Ciechocinku, Busku Zdroju, Lądku Zdroju, Rabce, Świnoujściu, Kołobrzegu, Krynicy Zdroju czy Szczawnie Zdroju. Warto wspomnieć, że w wielu z nich są pokłady wód leczniczych i mineralnych...

Innym przykładem kuriozalnej prywatyzacji, która musi w przyszłości być szczegółowo skontrolowana jest sprzedaż niemieckiej firmie BASF zakładów "Zachem" w Bydgoszczy. Po tej prywatyzacji... następuje likwidacja tych zakładów i pracę starci około 600 jej pracowników oraz rzesze w spółkach zależnych. Symptomatyczne jest to, że "Zachem" do tej pory był jedną z wiodących polskich firm przemysłu chemicznego. Zakłady jako jedyne produkukowały epichlorohydrynę, TDI (surowiec wykorzystywany np. w produkcji tworzyw sztucznych) i chlorek allilu, a ich udziały w rynku krajowym wynosiły: TDI - ponad 50%, epichlorohydryna - blisko 100% [8].

Warto też zwrócić uwagę na planowaną - katastrofalną dla Polski - sprzedaż spółek z sektora finansowego. Rząd zamierza sprzedać resztę swoich udziałów w: BGŻ S.A, GPW S.A, Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych, PKO BP (!), PZU S.A. (!).

Naprawdę trzeba zobaczyć, co nasz rząd chce sprzedawać i prywatyzować... Razem jest tych firm 279, z czego ponad 110 to tzw. "resztówki", gdzie Skarb Państwa ma pakiety mniejszościowe, które... miały przecież zabezpieczać interesy państwa w tych firmach!

Pragnę powtórzyć raz jeszcze. Z punktu widzenia efektywności i zyskowności ekonomicznej tak pospieszna sprzedaż aktywów państwowych połączona z uproszczeniem całego procesu prywatyzacji jest najdelikatniej mówiąc nieracjonalna (potencjalni kontrahenci wiedząc o konieczności przez rząd sprzedaży i uzyskania jakichkolwiek środków finansowych będą oczywiście - co jest zrozumiałe - skłonni wydać na zakup o wiele mniej środków inwestycyjnych a pakiety socjalne będą zawierały i zawierają gorsze dla pracowników pakiety prywatyzacyjne). Z punktu zaś długookresowego funkcjonowania Polski należy stwierdzić, iż ta wyprzedaż polskiego majątku nosi znamiona - wedle mnie - "pełzającej" zdrady państwa...

Jeżeli nie powstrzymamy tego rządu, to Polska zostanie całkowicie ograbiona ze swoich aktywów majątkowych! Będziemy pariasem gospodarczym (w tym finansowym) Europy!

Pozdrawiam

P.S. (dopisano 04.12.2012)

Analizując wczoraj plan prywatyzacyjny na lata 2012-2013 przeoczyłem jeszcze dwie tabele - załączniki. Jedna dotyczy firm zgłoszonych do prywatyzacji przez inne resorty a druga czynnych przedsiębiorstw państwowych przeznaczonych do komercjalizacji, prywatyzacji lub likwidacji. Poniżej pierwsza z nich.

Źródło: http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/344/20796/Plan_prywatyzacji_na_lata_20122013.html

Na uwagę zasługuje sprzedaż firm przemysłu obronnego i kopalń węgla kamiennego. Osłabiamy obronność kraju i długookresowo pozbawiamy się wpływu na eksploatację jednego z najważniejszych naszych zasobów surowcowych!

 

W drugiej tabeli na uwagę zasługuje planowana sprzedaż m.in. Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Źródło: j.w.

(1) http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl

(2) a: http://rybinski.nowyekran.pl/post/81711,zalamanie-inwestycji-i-konsumpcji

b: "Polska gospodarka hamuje i to naprawdę w alarmujący sposób bo o blisko 1 pkt procentowy w każdym kwartale tego roku. W I kwartale wzrost PKB w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego wyniósł jeszcze 3,6%, w II kwartale wyniósł już 2,3% by w III kwartale zmniejszyć się tylko do 1,4%." - http://zbigniewkuzmiuk.salon24.pl/468632,szokujacy-zjazd-polskiej-gospodarki

(3) http://markd.pl/afery-po/

(4) http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/344/20796/Plan_prywatyzacji_na_lata_20122013.html

(5) http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/141/4047/Plan_prywatyzacji_na_lata_20082011.html

(6) http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/import/7/?ile=10&page=158 - (należy u dołu strony kliknąć na tytuł: Wykaz spółek z udziałem Skarbu Państwa, w których nastąpiło zbycie akcji/udziałów - stan na dzień 31.10.2012 roku (plik *.xls)

(7) a: http://media.wnet.nowyekran.pl/post/81096,msp-sprywatyzowalo-uzdrowisko-wysowa

b: http://bobowa.nowyekran.pl/post/81026,uzdrowisko-wysowa-bandycka-prywatyzacja (jest kilka części tekstu w oddzielnych postach)

(8) a: http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/zachem-bydgoszcz-juz-niestety-koniec-zakladow-chemicznych-z-wieloletnia-tradycja

b: http://tokispress.nowyekran.pl/post/81772,bydgoszcz-polacy-won-teraz-niemcy-rzadza-w-zachemie

Komentarz po oficjalnym przyznaniu się rządzących do zamiany ciał ofiar zamachu smoleńskiego

Autor: "SZUAN" w niepoprawni.pl

Co chcą przykryć ?!

Nie wierzę w cuda i nagłe powroty synów marnotrawnych. Tym bardziej nie wierzę, że matacząca od 2,5 roku ekipa rządowa wraz z Naczelną Prokuraturą Wojskową nagle zmieniła postępowanie , by w imię sprawiedliwości przyznać się do zaniedbań, błędów i kłamstw mogących skutkować poważnymi konsekwencjami. Od zarzutów zaniedbania obowiązków poczynając ,na oskarżeniach stricte kryminalnych o fałszerstwo i działanie na szkodę państwa kończąc.

 

Zwyczajnie nie wierzę, by ludzie, którzy od tylu miesięcy poświęcili tak wiele energii na uciszanie Smoleńska ,dziś nie potrafili tak zamotać badan, by wyszło jak zwykle – wszystko gra, rodziny się mylą, państwo zdało egzamin. A skoro mogli, a wybrali (teoretycznie) gorsze dla siebie rozwiązanie , to co oni za jedni – masochiści ?!

 

W takie bajki nie wierzę. Możliwości są dwie – albo stanęli pod ścianą, np. przez przekazanie przez rodziny próbek DNA do niezależnych badań , albo całe zamieszanie jest przysłowiową zasłoną dymną, mającą przykryć coś o wiele bardziej poważnego.

 

W pierwszej chwili przyszło mi na myśl to, co pojawiało się w ostatnich dniach – Amber G., spolegliwy sędzia i jego sąd, debata PiS jawiącego się z zupełnej innej strony (czego mimo jazgotu nie dało się ukryć) czy nowe sygnały o Gowinie i jego nieodpowiedzialności czy jeszcze coś, co przegapiłem. O dziwo, nie poskutkowały newsy o pianie na księżowskich kolanach czy mordercach z rodzin zastępczych, choć wszystko się tak ładnie rozkręcało.

 

Jednak po namyśle , nie pasuje mi to – nie ten kaliber, nie opłacało by się bo skórka nie warta wyprawki.

 

Zatem albo szykuje nam się coś tak paskudnego lada dzień, że MUSI przejść w tle zamieszania o pomylonych ciałach , albo jest jeszcze gorzej. Bo zabrakło mi w tej całej układance jednego zdania – wytrychu.

 

No bo jak to – zbadano ciała, stwierdzono profanacyjne zachowanie rosyjskich patologów zaszywających w ciałach ekstra dodatki w postaci śmieci, wychodzi na jaw kłamstwo zaprzyjaźnionego księdza o „jedwabnych całunach”, które jakimś cudem zamieniły się w czarne foliowe worki, gdzieś w tle zaginione różańce…a gdzie wyniki badań ??

 

Co zbadano, jakie były obrażenia, co dało się lub nie dało stwierdzić ? Był wybuch czy tylko pękło serce ? Nawet nie podano, czy i co w ogóle badano !

 

I co ? I nikt nie zareagował ?

 

To o co tu chodzi ?!

 

"Sukcesy" Tuska i rządu PO-PSL

Autor: "Z Niemodlina" w niezależna.pl

(nasz podtytuł: Trafnie zebrane przez autora podsumowanie rządów PO-PSL w 110 punktach)

1. Afera hazardowa,brak winnych, mimo ewidentnych dowodów,afera zamieciona pod dywan.
2. Afera lekowa,
Ryszard Krauze przyjaciel premiera Tuska na dzień przed opublikowaniem nowej listy leków 23.12.2011r , kupił 120 milionów akcji firmy Bioton, płacąc po siedem groszy za sztukę. Następnego dnia okazało się, że na liście leków refundowanych jest insulina produkowana przez Bioton, akcje firmy poszły w górę o kilkanaście procent.NFZ będzie wypłacał spółce fortunę. Rocznie to około 600 milionów złotych
3. Afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu,
4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi),
5. Afera ministra Grada (firma jego żony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad, ( w czerwcu 2012 pan Grad otrzymał posadę prezesa spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1 z miesięczną pensją 110.000zł )
6. Afera ministra Grabarczyka,
7. Podsłuchiwanie dziennikarzy przez ABW
8. Zakup samolotów Bryza bez przetargu,
9. Podwyżka podatku VAT,
10. Podwyżka podatku gruntowego,
11. Ceny paliwa w górę,mimo spadku cen ropy na światowych rynkach juz od wielu miesięcy.
12. Gaz w górę, płacimy za ten sam rosyjski gaz więcej niż Niemcy czy Anglicy ( to się nazywa przyjaźń polsko-rosyjska po 10kwietnia 2010 )
13. Kredyty w górę,oprocentowanie najwyższe w Europie.
14. Żywność w górę,ceny żywności jak w Europie Zachodniej, część produktów spożywczych w POlsce już droższa niż w Europie Zachodniej.
15. Podwyżka energii,ceny energii elektrycznej + przejazdy autostradą najwyższe w Europie
16. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej.
17. Upadek stoczni gdańskiej (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli),teraz na bramę Stoczni Gdańskiej obok portretu papieża Jana Pawła II, wrócił napis "im. Lenina"
18. Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia w NFZ-cie brakuje 600 mln zł !!!.,
19. Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia ,brak zapowiadanej informatyzacji w służbie zdrowia.
20. Brak odpowiedniego przygotowania i bezpieczeństwa polskich żołnierzy w Afganistanie,
21. Wprowadzenie opłat za drugi kierunek studiów.
22. Minister sportu na stanowisko dyrektora mianuje swojego prywatnego fryzjera,
23. Pierwszy raz w historii ministrem sprawiedliwości została osoba bez wykształcenia prawniczego
24. Asystent Komorowskiego Roman Kuźniar publicznie deklaruje że Katyń nie był ludobójstwem
25. Rząd,premier Tusk oraz prorządowe media usilnie twierdzą że w Polsce niema kryzysu i jesteśmy zieloną wyspą, podczas kiedy według oficjalnych danych dług publiczny wynosi ponad 900 miliardów złotych, według nieoficjalnych danych wynosi ok. 3.000.000.000.000zl ( trzy biliony złotych )
26. Wzrost bezrobocia do 13% ( to oficjalne dane, to rzeczywiste bezrobocie przekracza 20% ) przez co ponad 3 mln dzieci w Polsce żyje na skraju nędzy,
27. Wzrost liczby bezdomnych,
28. Niespełnione obietnice wybudowania trzech tysięcy km autostrad i dróg ekspresowych.
29. Nowo oddana trasa S8 której 1km kosztował 200 mln nadaje się już do generalnego remontu!
30. Wstrzymanie budowy autostrad A2 i A4 doprowadzenie do upadku dziesiątek polskich firm budowlanych, do dziś dnia podwykonawcy nie otrzymali zapłaty za wykonaną pracę,podpisanie niesłychanie niekorzystnych umów z chińskim covec i firmą DSS która w momencie otrzymania kontraktu była już bankrutem.
31. Systematyczne niszczenie polskiego rybołówstwa morskiego, czyżby tak jak w przypadku stoczni aby nie robić Niemcom konkurencji??
32. Wstrzymano wiele inwestycji,z obiecanego w 2007r przez Tuska "skoku cywilizacyjnego" w związku z euro2012 udało się wykonać niecałe 40% inwestycji,z których wiele jest złej jakości i zostało przepłaconych.
33. 27 styczeń 2010 rząd Tuska umarza dług rosyjskiemu Gazpromowi na kwotę 1.200.000.000zł
34. Rząd do końca 2009 miał przyjąć 269 projektów (przyjął 74),
35. Ciągłe próby sprywatyzowania strategicznych polskich firm (Lotos, Orlen, WBK, SPEC, LOT,),
36. EURO 2012 (brak obiecanych autostrad, nowych lotnisk, dworców, hoteli, opóźnienia w budowie stadionu
w Warszawie i Wrocławiu, problemy z murawą stadionu w Poznaniu która była już sześciokrotnie wymieniana)
37. Rząd Tuska zabrał 1,5 mln zł niewidomym,
38. Brak reakcji rządu na krytykę Polski w Parlamencie Europejskim przez holenderskich eurodeputowanych,
39. Brak reakcji rządu na oskarżenia Eriki Steinbach,że to Polska współwinna jest wybuchowi II wojny światowej!!!!
40. Doprowadzenie do likwidacja fabryki FSO,
41. Rząd Tuska zabiera pomostówki,
42. Brak reakcji rządu,konkretnie MSZ-tu na zamykanie polskich szkół na Litwie.
43. Brak pieniędzy na wojsko,straż pożarną,policję.
44. Odnotowano kolejny wzrost przestępstw gospodarczych i znaczny wzrost korupcji.
45. Dalszy brak zapowiadanych reform,
46. prezes Narodowego Centrum Sportu otrzymuje 570 tys zł premii za brak dotrzymania terminu związanego z oddaniem do użytku Stadionu Narodowego.Grzegorz Lato po euro2012 otrzyma 8.000.000zł premii.
47. Wyższy wiek emerytalny,
48. Coraz niższy poziom szkolnictwa,
49. Zamykane są sanatoria dla dzieci,brak refundacji na wyjazdy rehabilitacyjne.
50. Likwidacja szkół,przedszkoli i żłobków ( 2500 placówek od 2007r )
51. Tragiczna sytuacja na polskiej kolei, montowane są wadliwe, bardzo drogie w utrzymaniu semafory należące do firmy Kombud, której właściciel zaprzyjaźniony jest z Bronisławem Komorowskim.W połowie lipca 2012 sąd w Warszawie zabronił dziennikarzom Gazety Polskiej opisywanie i nagłaśnianie tego przekrętu, także ktoś musi się POrządnie bać.
52. Podwyżka gazu, z całą pewnością nie ostatnia w tym roku.
53. Oddanie całego śledztwa Rosjanom w sprawie zamachu w Smoleńsku, mimo,że umowa z 1993r podpisana między Polską a Rosją gwarantowała nam udział w śledztwie.
54. Zaniedbania przy organizacji lotu do Smoleńska ze strony Kancelarii Premiera, MON'u, BOR'u a potem awanse dla osób odpowiedzialnych za zaniedbania jak min. pan Janicki, potem brak zgody na ekshumacje czy lekceważenie wybitnych naukowców,których badania i wyniki nikt ze świata nauki nie podważył.
55. Zaniedbanie w systemie przeciwpowodziowym, stąd podczas powodzi w 2010r wiele osób nie zostało ostrzeżonych o nadchodzącym katakliźmie, do tego bałagan przy modernizacji zabezpieczeń przeciwpowodziowych.
56. Wprowadzenie podatku VAT na książki oraz podwyżka VAT'u na ubranka dla dzieci.
57. Sprzedaż gazu łupkowego podstawionym firmom za ok. 5% wartości.
58. Niespotykane dotąd dziwne weekend'owe "samobójstwa" wszczynanie śledztw i sekcje zwłok po weekend'zie.
59. Cenzura w mediach, podpisanie ACTA przez polską ambasador w Tokio na polecenie Tuska.
60. Nieprzyznanie TV TRWAM koncesji na multipleksie cyfrowym, bez podania do dzisiejszego dnia kryteriów jakimi kierował się pan Dworak co jest sprzeczne z gwarantowanym przez polską konstytucję pluralizmem.
61. Gigantyczny rozrost biurokracji, blisko 100.000 nowych urzędników za rządów PO-PSL, rocznie to nas kosztuje 12mld zł.
62. Brak obiecanego podatku liniowego.
63. Brak "taniego Państwa" i tzw. jednego okienka.
64. Zabranie Polakom jako jedyny rząd w Europie – Karty Praw Podstawowych /osłona na czas bezrobocia/
65. Zmniejszenie o 50% zasiłku pogrzebowego i becikowego.
66. Próba prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych ( na szczęście nieudana )
67. Wzrost składki ZUS.
68. Plany wprowadzenia od 2014r podatku katastralnego w wysokości 1% wartości nieruchomości.
69. od 1 stycznia 2013r szykują się podwyżki cen energii od 30% do 50%, likwidacja od 50.000 do 80.000 miejsc pracy + ogromny wzrost cen szkła, papieru, cementu, ciepła itd. rząd PO-PSL zrezygnował z renegocjacji tzw. pakietu klimatycznego podpisanego przez Tuska w 2008r na szalenie niekorzystnych dla Polski warunkach.
70. Przekazanie 24.000.000.000zł z rezerw dewizowych Narodowego Banku Polskiego na ratowanie niemieckich i francuskich banków.
71 .Próba usunięcia polskiego godła z dokumentów i koszulek sportowców.
72. Prowokacje i skandaliczne zachowanie władz Warszawy z prezydent Hanną Gronkiewicz-Walz która wydała zgodę na blokadę patriotycznych uroczystości i pochodu 11 Listopada 2011r.
73. Obiecanki cacanki, gdzie jest 300.000.000.000zł z Unii które niecały rok temu w kampanii wyborczej obiecywali politycy PO z Tuskiem i Sikorskim na czele ???
74. W bieżącym roku 66 % powiatów nie będzie w stanie uchwalić budżetów, gigantycznie zadłużone samorządy na które spada coraz więcej obowiązków, jednak za tym nie idą pieniądze.
75. Zabójstwo działacza PiS w Łodzi Marka Rosiaka przez PO-wskiego fanatyka i byłego SB-ka, potem prorządowe media podawały kłamliwe informacje,że zabójca Marka Rosiaka planował zabójstwo..........Stefana Niesiołowskiego z PO :) :)
76. Śmierć kilku tysięcy osób, które w wyniku błędnej decyzji ówczesnej minister zdrowia Ewy Kopacz ( obecnie Marszałek Sejmu! ) nie doczekały się leku na grypę A/H1N1 podczas epidemii tej grypy w 2009r, są na to konkretne dowody.
77. Przywracanie do władzy byłych SB-ków i konfidentów lub kreowanie ich na autorytety, patrz minister Boni czy Wałęsa.
78. uPOlitycznienie prokuratory.
79. uPOlitycznienie sądownictwa.
80. Brak konsultacji społecznych i zlekceważenie ponad 2 milionów podpisów w sprawie "reformy" emerytalnej.
81. Likwidacja ponad 300 (z ponad 800 istniejących) nocnych i świątecznych punktów opieki lekarskiej, likwidacja połączeń PKS,PKP, likwidacja 122 sądów powiatowych ( 1/3 istniejących ) likwidacja wiejskich i gminnych ośrodków kultury, przedszkoli, żłobków.Dzieje się tak, mimo postawienia naszemu krajowi przez UE do dyspozycji w latach 2007-2013 około 70 mld euro na politykę regionalną i kolejnych 15 mld euro na rozwój obszarów wiejskich
82. Likwidacja prawie wszystkich ulg podatkowych
83. Przekazanie pieniędzy z OFE do ZUS= odebranie Polakom 35-40 letnich składek na ZUS
84. Wprowadzenie podatku dachowego, śniegowego i od deszczówki, ogromny wzrost tzw. opłaty klimatycznej w miejscowościach wypoczynkowych.
85. “rolowanie” polskiego długu ok 40 mld złotych rok w rok. "Kreatywna księgowość" ministra finansów Rostowskiego.
86. Rząd Tuska nie zgodził się na opodatkowanie zagranicznych banków, które notują rekordowe zyski w Polsce, a jednocześnie rząd Tuska rzuca kłody pod polskie kasy oszczędnościowe SKOK, oraz wprowadza najwyższe na świecie podatki od kopalin sięgające 40% na polski KGHM
87.Tworzenie Państwa policyjnego, ponad 1.500.000 podsłuchów,inwigilacja obywateli porównywalna do standardów białoruskich i rosyjskich. Zajmujemy 1 miejsce w całej UE w tej kwestii.
88. Przeznaczenie 115.000.000 euro na polską prezydencje w Unii od lipca do grudnia 2011r
Polska w 2011 r. 115 mln euro
Belgia w 2010 r. 74 mln euro
Dania w 2012 r. 52 mln euro*
Szwecja w 2009 r. 42 mln euro
* według wartości pieniądza z 2011 r.
Czego to nie robi się dla lansu,no nie ?? stać nas no nie, POlacy??? :)
89.Brak rewaloryzacji progów podatkowych PIT
90. Podwyżki cen leków i bałagan z "reformą" od 01.01.2012, od 1-go lipca POwtórka z rozrywki.
91. Kłamstwa i dezinformacja w sprawach niewygodnych dla rządu w komercyjnych i publicznych (chyba tylko z nazwy ) mediach.
92. Przerwanie programu budowy korwety Gawron. / katastrofalny stan Polskiej Marynarki Wojennej /
93. 02.03.2012 – Tusk podpisuje “pakt fiskalny” co oznacza kontrole i zatwierdzanie polskich budżetów przez Berlin i Brukselę.
94. Wprowadzenie ustawy o tajemnicy państwowej utajniającą prace rządu.
95. Przyjęcie nowej ustawy o zgromadzeniach i imprezach masowych,horrendalnie wysokie kary i ogromna odpowiedzialność ma odstraszyć organizatorów / pomysł prezydenta Komorowskiego / dzieje się tak gdy przez kraj przetaczają się demonstracje Solidarności czy w obronie TV TRWAM, w nowej ustawie jest zapis,który uniemożliwi organizację spontanicznych protestów ( np. takich jak mogliśmy obserwować w sprawie ACTA )
96. 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie,w którym roi się od poważnych usterek, a który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie.
97. Marszałkiem Sejmu zostaje pani Ewa Kopacz, która publicznie kłamała o "przekopywaniu na głębokość 1 metra i przesiewaniu przez sito ziemi na terenie katastrofy w Smoleńsku". wicemarszałkiem Sejmu zostaje Wanda Nowicka z Ruchu Palikota ( dzięki mobilizacji posłów PO przez Tuska ) której syn powiedział,że w Katyniu w 1940r zginęły.....polskie darmozjady!!!!!!!!!!!
98. Brak reakcji rządu Tuska na zablokowanie portu w Świnoujściu dla dużych statków, w związku z budową rosyjsko-niemieckiego gazociągu.
99. Lekceważenie Polaków na Litwie,Ukrainie i Białorusi, przeznaczanie śmiesznie mało pieniędzy na działalność polonijną.
100. Rezygnacja w sprawie tarczy antyrakietowej, mimo lokowania przez Rosję ogromnych sił w obwodzie kaliningradzkim min. rozmieszczanie ruchomych wyrzutni ziemia-powietrze oraz uzbrajanie znajdujących się tam wojsk w najnowocześniejszy sprzęt, teraz Putin straszy Finlandię.
101. Prywatyzacja polskich uzdrowisk,w planach jest prywatyzacja 6 z 7 uzdrowisk, które dotąd uchodziły za niepodlegające prywatyzacji. Pod młotek mają trafić: Ciechocinek, Lądek-Zdrój, Kołobrzeg, Busko-Zdrój, Rymanów i Świnoujście. Jedynie Krynica-Żegiestów pozostanie w rękach państwa. Leczenie i rehabilitacja tylko dla bogatych.
102 Likwidacja placówek Poczty Polskiej.
103.Afera w MSZ, szajka byłych SB'ków w polskim konsulacie w Łucku, ochraniania przez służby specjalne handlowała wizami!!
104. POrażka w sprawie budowy zbiornika przeciwpowodziowego w Raciborzu, do dziś dnia nie wbito nawet w ziemie symbolicznie łopaty, wielka afera i nieudolność urzędnicza która POdatników będzie kosztować setki milionów złotych i dalszy strach mieszkańców Śląska przed powtórką z 1997r. Raport NIK'u jest zatrważający!
105. Kompromitacja w TVP, wyrzucenie wszystkich niezależnych od władz PO-PSL dziennikarzy z Telewizji Publicznej, POdpisywanie wielomilionowych umów z takimi "dziennikarzami" jak Lis czy Sekielski w momencie kiedy TVP jest praktycznie bankrutem.Już ponad 60% Polaków nie ufa wiadomościom podawanym w TV.
106.Skandaliczne zachowanie władz Warszawy z PO, które oprócz działaczy PO nie dopuściły nikogo innego do złożenia kwiatów pod pomnikiem Powstańców w 68 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
107. Skandaliczna decyzja kapituły Orderu Orła Białego, która odmówiła nadania tego odznaczenia płk Kuklińskiemu, znienawidzonego przez komunistów i salon III RP, w składzie kapituły zasiadają "autorytety" PO min. Bartoszewski.
108. Likwidacja programu "rodzina na swoim" który miał za zadanie pomóc młodym Polakom w zdobyciu własnego mieszkania.
109. Nepotyzm i kolesiostwo w przedsiębiorstwach z udziałem skarbu państwa.
110. Próby usunięcia lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych, ignorowanie przez MEN protestów i prowadzonych nawet głodówek w tej sprawie!!!!

 

 

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 

 


 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis