Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Dwutygodnik PSF O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Felietony i artykuły warte polecania  Książki warte przeczytania Doniesienia w pigułce Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Kącik kulturalny

 

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 

 

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 
free hit counter

 

 

 

DONIESIENIA W PIGUŁCE

 

POLSKA ŚWIAT

*** Zespół Ekspertów Komisji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych pod przewodnictwem ks. abp. Henryka Hosera dyskutował na temat bezpieczeństwa zalecanych szczepionek. O ile uznawane są skutki szczepionek przeciw chorobom zakaźnym o tyle wiele wątpliwości wzbudza wprowadzanie szczepionek, zawierających dodatkowe składniki, które mogą być fatalne dla życia człowieka w późniejszym okresie życia.

 

*** Rozpoczyna się akcja "Opaszmy Polskę różańcem", w której wezmą udział wszystkie diecezje, położone w bezpośredniej bliskości granic RP. "Opasanie różańcem Polski" rozpocznie się 7 października w pierwszą sobotę miesiąca, a więc zwyczajowo uznawany dzień maryjny.

 

*** Zmarł Wiesław Michnikowski, wykonawca słynnych przebojów Kabaretu Starszych Panów, m.in. „Wesołe jest życie staruszka”, „Addio pomidory” czy „Jeżeli kochać”, odtwórca pamiętnej roli Jej Ekscelencji w „Seksmisji” Juliusza Machulskiego. Miał 95 lat.

 

*** Hanna Gronkowiec-Waltz doczekała się ostrej akcji ze strony Komisji Weryfikacyjnej w sprawie kradzieży nieruchomości w Warszawie. Za niestawiennictwo przed Komisją zostały nałozone na nią kary pieniężne (w każdym przypadku po 3 tysiące złotych). Na mocy postanowienia sądowego Urząd Skarbowy zajął na jej koncie ponad 12 tysięcy złotych (cztery orzeczenia kar plus odsetki). Ponieważ Hanna Gronkowiec-Waltz ma jeszcze dwie dalsze kary do uiszczenia nalezy się spodziewać, że dalszych ponad 6 tysięcy zostanie wkrótce również zablokowane na jej koncie bankowym.

 

*** Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski zwrócił sie do - jak to określono - "społeczności polonijnej" w Amerykańskiej Częstochowie (Doyletown, PA), by Polacy wracali do kraju ponieważ "w ich rekach jest kilkadziesiąt miliardów złotych, które powinny być wykorzystywane przez Polskę a nie obce banki".

 

*** Poseł Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej pojawił się w Sejmie z opaską Narodowych Sił Zbrojnych dla uczczenia 75-tej rocznicy ich powstania. Jednogłośnie został potepiony zarówno przez własną partię jak i inne lewackie ugrupowania (PO oraz pozaparlamentarne typu UBywatele RP).

 

*** Prezydent Andrzej Duda powołał Komitet Obchodów 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości, która przypadnie w 2018 roku. Do Komitetu nie zaproszono środowisk narodowych, natomiast zaproszono m.in. Hannę Gronkowiec-Waltz czy Rafała Dutkiewicza.

 

*** Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nazwał weto dla reform sądownictwa Prezydenta Dudy wielkim błędem. Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego transmitowała Telewizja TRWAM i Radio Maryja. Z kolei odpowiedź Prezydenta na wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, zaprezentowaną przez wiceszefa Kancelarii Prezydenckiej Pawła Muchę została wyemitowana w antypolskiej stacji TVN24.

 

*** Weto Prezydenta Dudy 2 z 3 ustaw, dotyczących reformy sądownictwa spotkało sie z entuzjastycznym przyjęciem przez niemieckie media, które podkreślają zakończenie reform. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf po rozmowie z Prezydentem Dudą podziękowała protestującym przed Pałacem Prezydenckim za zwycięstwo, rozdając białe róże.

 

*** Sejm oraz Senat RP przyjęły nowelizację o KRS i ustroju sądów w Polsce. Ustawa czeka obecnie na podpis Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tzw. opozycja zapowiada protesty, odwołując się do antypolskich ośrodków za granicą. Kilkadziesięciu protestujących rozbiło namiot pod Sejmem i próbuje zakłócać porządek publiczny.

 

*** Prezydent Donald Trump wygłosił historyczne przemówienie do Polaków na placu Krasińskich w Warszawie, przy pomniku Powstania Warszawskiego. Przedstawił w nim Polskę jako wzór służby wartościom chrześcijańskim w przestrzeni historycznej. Podkreślił, ze najważniejszymi wartościami zagrożonej cywilizacji chrześcijańskiej są Bóg, rodzina i ojczyzna. Było to swoiste credo polityki Prezydenta USA. Nic dziwnego, że spotkało się z wściekłymi atakami lewackich mediów. Wcześniej, Prezydent Trump oficjalnie objął patronatem koncepcję Trójmorza podczas specjalnego spotkania z przywódcami 16 krajów, które miałaby ona objąć.

 

*** Prezydent USA Donald Trump w dniach 5 i 6 lipca będzie gościł w Warszawie. Jest to pierwsza, dwudniowa wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. 6 lipca Prezydent Trump spotka się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz wygłosi orędzie do Narodu Polskiego koło pomnika Powstania Warszawskiego. Miejsce to zostało wybrane przez stronę amerykańską.

 

*** Niemieszczący się w kategoriach cywilizowanego państwa horror dotyczący pochówków ciał ofiar katastrofy smoleńskiej - według coraz częściej wypowiadanych opinii - powinien pociągnąć za sobą odpowiedzialność karną winnych zaniedbań. Wymienia się tutaj m.in. osoby Ewy Kopacz, Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego czy Radosława Sikorskiego. Powszechne jest też przekonanie, że Platforma Obywatelska powinna zniknąć z mapy politycznej Polski.

 

*** Według ogłoszonych przez prokuratora Pasionka danych, dotyczących dotychczas przeprowadzonych ekshumacji ofiar zamachu smoleńskiego w wielu trumnach odkryto szczątki różnych osób. Swoisty rekord makabrycznych wyników padł w ekshumowanej trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego, gdzie odkryto szczątki 8 osób ! Podobną sytuację zastano w trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego, w której spoczywały szczątki 5 osób. Również w innych ekshumowanych trumnach (w tym takze w trumnie ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) odkryto szczątki innych ofiar. Ekshumacje potrwają do 2018 roku i już teraz jest pewne, że potwierdzą one o wiele wiecej takich przypadków.

 

*** Rząd RP rozpoczął realizację programu "Mieszkanie +", które obok świetnie działającego programu "500+" jest dla młodego pokolenia wielką szansą na życiową stabilizację. W budowie jest obecnie 186 takich mieszkań.

 

*** Po wycofaniu się nieśmiertelnej wokalistki PRL Maryli Rodowicz z festiwalu w Opolu, Prezydent tego miasta zerwał kontrakt z TVP na organizację imprezy. Prezes TVP Jacek Kurski w związku z tym zapowiedział organizację Festiwalu Polskiej Piosenki w innym mieście.

 

*** TW "Bolek" opublikował tajne dokumenty UOP, których nie miał prawa posiadać, co jest przestępstwem według wszelkich przepisów prawa w każdym cywilizowanym państwie.

 

*** Według sondaży 60% Polaków opowiada się za zmianą obecnej Konstytucji. Ruch Kukiz 15 z wielkim entuzjazmem poparło inicjatywę Prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie przeprowadzenia referendum konstytucyjnego.

 

*** Prezydent RP Andrzej Duda podczas obchodów 226 rocznicy Konstytucji 3 Maja wezwał do konsultacji w sprawie zmiany obecnie obowiązującej konstytucji. Została ona uchwalona głosami SLD i UW w 1997 roku i posiada spore wady. Według Prezydenta RP w 2018 roku powinno sie odbyć referendum konstytucyjne nad wypracowanym w miedzyczasie w drodze konsultacji obywatelskich projektem. Tzw. totalna opozycja od razu rozszczekała się protestując przeciw zmianie konstytucji, a jej największe autorytety takie jak Rzepliński, Komorowski, Schetyna czy Zoll zaatakowały projekt prezydencki.

 

*** Kolejne ekhumacje ofiar zamachu smoleńskiego wykazały wiele koszmarnych zaniedbań oraz bezczeszczenia zwłok przez Rosjan przy biernej postawie ówczesnego rządu PO-ZSL(PSL). W trumnie stewardessy tragicznego lotu odkryto trzecią rekę, a w innych trumnach różnego typu zanieczyszczenia oraz zamianę części ciał. Prokuratura nie ujawniła na razie z nazwisk zbezczeszczonych ofiar.

 

*** Według opinii działaczy tzw. KOD-u organizacja ta umiera śmiercią naturalną, z potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest katastrofalnie niska frekwencja na tzw. manifestacjach tej organizacji, polegających m.in. na podskokach oraz innych, imbecylnych zachowaniach.

 

*** Pokrywając gorycz porażki polskiego MSZ w sprawie ponownego wyboru Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europy wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak zapowiedział prace nad dezubekizacją polskich placówek dyplomatycznych na świecie. Według jego słów całość procesu ma potrwać do 6 miesięcy.

 

*** Nie minęły jeszcze echa bluźnierczego pseudo spektaklu teatralnego "Klątwa", a już na ulice Warszawy wyszły feministki, protestujące przeciwko wszystkiemu i wszystkim. Wulgaryzmy pod adresem Kościoła, Rządu RP oraz sprowadzanie "mądrości" feministek do anatomii były na tzw. "manifie" były podstawą imprezy, na której stawiło się zaledwie do 3 tysięcy samic i samców. Głównym hasłem było: "Kobiety wszystkich płci, łączcie się".

 

*** Po IPN oraz niezależnych ekspertach została ujawniona nieoficjalna ekspertyza Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, dotycząca badań grafologicznych dokumentów współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. W liczącej ponad tysiąc stron ekspertyzie jednoznacznie wskazuje się na autentyczność pisma Lecha Wałęsy ps. "Bolek" z jego pismem. Ekspertyza stanowi ostateczne potwierdzenie jego współpracy. A "Bolek" dalej idzie w zaparte...

 

*** Z oficjalną wizytą w Polsce zapowiedziała się Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Ma ona się spotkać z Premier Beatą Szydło oraz Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zgodę na spotkanie wyraził także Prezydent RP Andrzej Duda.

 

*** Zygmunt Miernik, skazany za rzucenie tortem w sędzię na 10 miesięcy więzienia, wyszedł na wolność. Informację potwierdziła rzecznik Służby Więziennej.

 

*** "Muppet Show" w Sejmie zakończony. Tzw. "opozycja" czyli PO i Nowoczesna zakończyły nasiadówkę w Sali Plenarnej, trwającą trzy tygodnie, w czasie których urozmaicali Polakom czas noworoczny błazenadami. Jedynym rezsultatem tego przedstawienia jest powolne samounicestwianie się oby partii oraz wspierającego je ruchu KODerastów.

 

*** Sprawiedliwości stało się zadość - Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę dezubekizacyjną, mocą której emerytury byłych funkcjonariuszy SB oraz renty mają zostać obniżone do średniej krajowej rent i emerytur, wypłacanych przez ZUS. Od 2017 roku bedą one wynosiły około 2 tysiące złotych miesięcznie.

 

*** Senat RP jednogłośnie przyjął bez poprawek ustawę dezubekizacyjną - głosowało za nią 60 senatorów. W głosowaniu nie wzięli udziału Senatorowie PO w geście solidarności z funkcjonariuszami byłej SB. Ustawa trafi teraz do Prezydenta RP Andrzeja Dudy do podpisania.

 

*** Hucpa w Sejmie powoli traci impet. Prezes ZSL(PSL) Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jego partia nie będzie "dla zagranicznych mediów podpalała Polski", co oznacza wycofanie się zr spektaklu PO, Nowoczesnej, KODerastów i byłych Ubowców. Oczywiście, zapiekłe mózgi protestujących zakładają urządzenie sobie szopki w sali posiedzeń Sejmu przez święta.

 

*** Skandaliczna hucpa w Sejmie RP wykonaniu PO, Nowoczesnej, wspieranych z zewnątrz przez KODerastów oraz byłych SBeków została zorganizowana jako próba zamachu na legalne władze RP. Przed zamieszaniem z bezprawnym zajęciem mównicy sejmowej organizatorzy zamówili ponad 1000 kanapek licząc na długotrwałą okupację sali posiedzeń sejmowych. Jednocześnie zakłócony został sygnał TVP, uniemożliwiając przekaz bieżących informacji.

 

*** Już pierwsze ekshumacje wykazały oczywiste nieprawidłowości w pochówkach ofiar zamachu smoleńskiego. Okazało się, że w grobie ś.p. Piotra Nurowskiego, byłego Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego został pochowany ś.p. Mirosław Handzlik, pracownik Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kto zatem spoczywa w innych grobach ? Lewactwo przerwało swoje nieprawdopodobne ujadanie przeciwko ekshumacjom wobec oczywistych faktów.

 

*** Papież Franciszek mianował nowym metropolitą krakowskim ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. dotychczasowego metropolitę łódzkiego. Zastąpi on w Krakowie ks. kardynała Stanisława Dziwisza, który odchodzi na emeryturę.

 

*** Rozpoczęły się prace ekshumacyjne ofiar katastrofy smoleńskiej. Jako pierwsze zostały im poddane zwłoki Prezydenta RP ś.p. Lecha Kaczyńskiego oraz jego małżonki Marii Kaczyńskiej. Zostały one przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Ekshumacje pozostałych ofiar mają potrwać do końca 2017 roku. Ich celem jest właściwa identyfikacja ofiar oraz przeprowadzenie oględzin w związku z pracami rządowej podkomisji ds. ustalenia przyczyn i okoliczności tragedii smoleńskiej.

 

*** Nowym Ambasadorem RP w USA został Piotr Wilczek, historyk literatury i językoznawca.

 

*** "Gadzinówka Wybiórcza" odchudza się, jednocześnie podnosząc ceny swojego wyrobu. Tak wygląda zmaganie się redakcji ze spadkiem zakupu tego biuletynu KODu. Jednocześnie wydawnictwo wyrzuca z pracy 135 redaktorów.

 

*** Protesty protestami poganiają. KODeraści ostatnio protestowali pod pomnikiem Napoleona w Warszawie przepraszając go za zerwanie negocjacji przez Rząd RP z firmą Airbus w sprawie zakupu helikopterów Caracal. Protest zgromadził tłum 12 osób, które odśpiewały "Odę do widelca" zaś niektórzy mieli na głowach czubki ze śmigiełkami.

 

*** Sejm zagłosował za życiem. Projekt "Stop Aborcji" trafił do dalszych prac. Jednocześnie zostały odrzucone projekty tzw. "aborcji na życzenie" oraz projekt "Ratujmy kobiety". Więcej czytaj na stronach działu Ruch Obrony Życia w Wiadomościach oraz w Artykułach.

 

*** Po tragifarsie tzw. Nadzwyczajnego Kongresu Sędziów, na której dowiedzieliśmy się, że Polska posiada kastę sędziów, podobny w wymowie teatrzyk dzieje się w Parlamencie Europejskim, który dyskutuje o sprawach rzekomego łamania praw demokracji w Polsce.

 

*** 28 sierpnia w Bazylice Gdańskiej odbył się pogrzeb bohaterskich żołnierzy polskich, zamordowanych przez komunistycznych bandytów spod znaku UB: Danuty Siedzikówny ps. "Inka" oraz Feliksa Selmanowicza ps. "Zagończyk. Pogrzeb, który miał charakter państwowy odbył się dokładnie w 70-tą rocznicę ich śmierci. W pogrzebie wzięli udział m.in. Prezydent RP Andrzej Duda oraz Premier Rządu RP Beata Szydło.

 

*** W wieku 89 lat zmarł w Krakowie Ks. Kardynał Franciszek Macharski, wieloletni Metropolita Krakowski. Zostanie on pochowany w Krypcie Arcybiskupów Krakowskich na Wawelu.

 

*** Mszą Świętą Posłania, odprawioną w Brzegach przez papieża Franciszka zakończyły się Światowe Dni Młodzieży. Następny tego typu zlot młodych z całego świata ma się odbyć w 2019 roku w Panamie.

 

*** 28 lipca około godziny 7:30 Papież Franciszek pojawił się niespodziewanie przed kliniką, w której przebywa Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski. Wizyta ta poprzedziła wylot Papieża Franciszka do Częstochowy.

 

*** 26 lipca uroczystą Mszą Świętą na krakowskich Błoniach Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oficjalnie otworzył Światowe Dni Młodzieży. Następnego dnia do Krakowa przybył na tę uroczystość Papież Franciszek, który spotkał się na Wawelu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Papież wygłosił również przemówienie powitalne na dziedzińcu wawelskim do zgromadzonych przedstawicieli Rządu RP, Episkopatu Polaki oraz korpusu dyplomatycznego. Wieczorem 27 lipca Papież Franciszek spotkał się z pielgrzymami w oknie Pałacu Arcybiskupiego, tym samym, z którego spotykał się z pielgrzymami Ojciec Święty Jan Paweł Wielki. Z Krakowa Papież Franciszek uda się do Częstochowy, gdzie odprawi uroczystą Mszę Świętą na błoniach z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

 

*** Kardynał Stanisław Dziwisz przyjął delegację pedalsko-lesbijskiego ruchu Wiara i Tęcza, która organizuje tzw. "punkty konsultacyjne" na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Oficjalnie hierarchowie kościelni w Polsce nie obejmą patronatem Dni Młodzieży tychże punktów, nie sprzeciwiając się im jednak.

 

*** Zakończył się szczyt NATO w Warszawie. Oficjalnie potwierdził on rozmieszczenie około 8 tysięcy żołnierzy USA, Niemiec, Anglii i Kanady na tzw. wschodniej flance, obejmującej Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię. W Polsce mają stacjonować wojska USA.

 

*** W latach 2007-2014 Instytut Pamięci Narodowej wnioskował o wszczęcie procesów lustracyjnych w przypadkach 35 polskich dyplomatów za zatajenie przez nich faktu bycia funkcjonariuszami lub tajnymi współpracownikami komunistycznej bezpieki. W większości chodzi o dyplomatów, awansowanych na placówki zagraniczne przez ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Obecnie wpływają kolejne wnioski, dotyczące tego samego okresu.

 

*** Reprezentacja Polski przegrała z Portugalią 1:1 5:3 (rzuty karne) na Mistrzostwach Europy Euro 2016, odpadając z dalszej gry.

 

*** Po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przyznał, że polska dyplomacja nie przygotowała żadnego planu polskiej polityki zagranicznej na wypadek Brexitu. Jako jedyny przepis na nową sytuację w Europie podał "oczekiwanie nowej koncepcji UE".

 

*** Po płomiennym przemówieniu w Sejmie Premier Beaty Szydło i uchwaleniu przez Sejm RP uchwały o obronie polskiej suwerenności, do Warszawy przybył wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Timmermans. Spotkał się on z Premier Beatą Szydło, zaś ultimatum KE w stosunku do Polski zostało wycofane. Wiceprzewodniczący KE na wspólnej z Premier Rządu RP konferencji prasowej jasno stwierdził, że konflikt wokół TK powinien być rozwiązywany przez Polskę.

 

*** Strach i panika byłych rządzących po przedstawieniu przez Rząd RP szczegółowego raportu z przejęcia poszczególnych resortów. Po miażdżącym bilansie o stanie polskiej armii ministra Macierewicza list wystosowali skompromitowani byli ministrowie, których działania doprowadziły do tragicznego stanu: Komorowski, Sikorski oraz Siemoniak. Nawołują oni w nim do dymisji ministra Macierewicza za ujawnienie prawdy o czasach ich rządów. W związku z raportem rządowym niektóre sprawy zaniedbań trafiły do odpowiednich organów śledczych. Powszechne jest oczekiwanie na pociągnięcie winnych do odpowiedzialności karnej.

 

*** Kolejna odsłona współczesnej - polskiej wersji - "Lotu nad kukułczym gniazdem". Po wiekopomnym odkryciu przez Ryszarda Petru zbawczego działania Konstytucji 3 Maja i równie optymistycznych prognoz dla tejże na następne setki lat okazuje się, że "spontaniczny" marsz na 7 maja, na którym obecność członków PO jest obowiązkowa, odbędzie się nie wiadomo pod czyim przywództwem. PO twierdzi, że jest organizatorem, zaś tzw. koalicja kundelków: Nowoczesna, KOD, ZSL i innego lewactwa, że to ta koalicja jest organizatorem.

 

*** W niedzielę 24 kwietnia odbył się uroczysty pogrzeb legendarnego dowódcy Wileńskiej Brygady AK majora Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka", zamordowanego przez komunistycznych siepaczy w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie, a następnie pochowanego w bezimiennej jamie na Powązkach. W latach 80-tych komuniści położyli na miejscu pochówku asfaltową alejkę. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział Prezydent RP Andrzej Duda oraz przedstawiciele Rządu RP. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz awansował pośmiertnie majora "Łupaszkę" do stopnia pułkownika. Płk Łupaszka" został pochowany na Powązkach z honorami państwowymi.

 

*** 10 kwietnia, w dniu 6-tej rocznicy tragedii smoleńskiej odbył się w Warszawie wielki Marsz Pamięci. Zapoczątkowała go Msza Święta w Katedrze Warszawskiej, a tego dnia z rana odbył się Apel Pamięci Ofiar z 10 kwietnia 2010 roku pod Pałacem Prezydenckim. Osobne uroczystości miały miejsce również w Krakowie przy grobie Pary Prezydenckiej ś.p. Lecha i Marii Kaczyńskich.

 

*** Nie milkną komentarze po facebookowym wpisie ambasadora RP w USA Ryszarda Schnepfa, który zaatakował „Gazetę Polską” i „Gazetę Polską Codziennie” pisząc o „wzorcach z 1968 roku”. Odniósł się do tych słów doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz. Stwierdził, że Schnepf „zachowuje się tak, jakby wypowiadał posłuszeństwo państwu polskiemu”.

 

*** Posłowie PiS oraz Kukiz ’15 przegłosowali w Sejmie uchwałę w której zamknęli drogę uchodźcom oraz emigrantom do Polski. "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek prób ustanawiania unijnych stałych mechanizmów alokacji uchodźców czy imigrantów. Instrumenty polityki uchodźczej i imigracyjnej powinny pozostać w rękach państwa polskiego” – możemy przeczytać w uchwale.

 

*** Premier Beata Szydło oświadczyła, że w związku z zamachem w Brukseli Polska nie będzie przyjmować żadnych muzułmańskich emigrantów.

 

*** W warszawskim szpitalu pod wezwaniem Św. Rodziny dokonano tzw. późnego zabójstwa nienarodzonego dziecka, które przeżyło, a następnie konało przez kilkadziesiąt minut pozostawione bez opieki przez tzw. lekarzy. Sprawą zajęła się prokuratura w Warszawie.

 

*** Po przeszukaniu domu Kiszczaka oraz upublicznienia przez IPN znajdujących się tam dokumentów, potwierdzających współpracę Lecha Wałęsy - TW "Bolka" z komunistyczną służbą bezpieczeństwa oraz wiernopoddańczych listów do Kiszczaka m.in. Beaty Tyszkiewicz, Władysława Bartoszewskiego, Daniela Passenta, przyszła pora na przeszukanie domu zmarłego zbrodniarza komunistycznego Jaruzelskiego. Prokurator IPN w asyście policji wynieśli z domu Jaruzelskiego 17 pakietów dokumentów.

 

*** Do Instytutu Pamięci Narodowej zgłosiła się wdowa po komunistycznym zbrodniarzu Czesławie Kiszczaku z zamiarem sprzedaży (!) dokumentów dotyczących współpracy Lecha Wałęsy jako TW "Bolek" ze służbami komunistycznymi. IPN w asyście policji dokonał przeszukania mieszkania Kiszczaków, skąd funkcjonariusze wynosili kartony akt, bezprawnie tam przetrzymywanych. Ilość zabezpieczonych przez IPN akt wskazuje, że dotyczą one - poza Lechem Wałęsą - wielu innych "działaczy" tzw. "opozycji demokratycznej" czasów PRL oraz "okrągłego stołu".

 

*** Program 500+ staje się faktem. Senat RP zatwierdził bez poprawek rządowy program pomocy rodzinom wielodzietnym, zwany Programem 500+. Program wejdzie w życia natychmiast po podpisaniu go przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

 

*** "Jakże jestem wdzięczny, że zechciała pani poświecić mi uwagę na łamach pani komiczno-rozrywkowego pisma. Dziękuję, bo pewnie wielu czytelników dopiero z pani tekstu dowie się o moim istnieniu. A poza wszystkim - odświeżanie informacji sprzed kilku lat bardzo jest sensowne…" — pisze bp Wiesław Mering w swoim liście wysłanym do red. Katarzyny Wiśniewskiej z „Gazety Wyborczej”.

 

*** Sejm RP skierował do dalszych prac w komisji projekt sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości "500+". Ten niezwykle istotny projekt z punktu widzenia demografii Polski jest bodźcem do odbudowy tkanki narodowej. Jest szansa, by zaczął on obowiązywać od 1 kwietnia tego roku.

 

*** Kancelaria Prezydenta RP zwróciła się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z zapytaniem, czy odebranie kontrowersyjnemu i antypolskiemu historykowi, Janowi Tomaszowi Grossowi, Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP jest zasadnym. Zapytanie miało zostać wysłane 14 stycznia. Pochodzący z Polski amerykański historyk i socjolog żydowskiego pochodzenia wielokrotnie dowodził swojej głębokiej pogardy dla Polaków, a w swoich pracach szkalował naszych przodków oskarżając ich o najgorsze, haniebne czyny w latach II Wojny Światowej. Zanim jeszcze rozpoczął swoją antypolską kampanię, był nieznanym szerzej badaczem. Właśnie wtedy – w 1996 roku – ówczesny prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, na wniosek Ministerstwa Spraw Zagranicznych, odznaczy Jana Tomasza Grossa za jego osiągnięcia naukowe.


*** Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński nie dopuścił do spotkania z Komisją Wenecką nowomianowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę sędziów TK.

*** Partia Nowoczesna Ryszarda Petru zaczyna się kruszyć: ponad 200 jej aktywistów z Poznania, Bydgoszczy, Lublina i Opola porzuciło szeregi Nowoczesnej, by stworzyć Polską Partię Centrową.

*** Polski Bank PKO zerwał współpracę z agencją ratingową S&P. Obniżenie ratingu dla Polski przez tę agencję spotkało się z krytyką wybitnych ekonomistów. Haniebna akcja S&P została podjęta w siedzibie w Niemczech i ma polityczne a nie ekonomiczne podstawy.

*** Już oficjalnie: służby specjalne wraz z organami ścigania podsłuchiwały na wielką skalę dziennikarzy oraz ich rodziny po wybuchu afery podsłuchowej. Do podsłuchów i zastraszania wykorzystano dwie jednostki specjalne. Jest to jeden z największych skandali rządów PO-ZSL(PSL). Mamy nadzieję, że prokuratorskie śledztwo zdoła ustalić wszystkich zleceniodawców podsłuchów.

*** Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie w sprawie powoływania sędziów TK przez Sejm RP. Zdecydowała o tym większość sędziów podczas posiedzenia w 10-osobowym składzie. Prezes Rzepliński oraz dwóch innych sędziów zgłosiło do orzeczenia osobne stanowiska. Orzeczenie jest wyraźnym znakiem swoistego wotum nieufności sędziów TK do prezesa Rzeplińskiego.

*** "Nie poddamy się, nie zrezygnujemy z dzieła reformy Państwa" - to główna myśl orędzia premier Rządu RP Beaty Szydło, wygłoszonego w dniu 12 stycznia.

*** 6 godzin trwało nieoficjalne spotkanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z premierem rządu Węgier Victorem Orbanem w Niedzicy. Szczegółów rozmów nie ujawniono.

*** Trybunał Konstytucyjny zażądał od Sejmu funduszu 1 miliona złotych na... obchody 30-lecia tej - powołanej w stanie wojennym za czasów PRL - instytucji. W uzasadnieniu podano, że na obchody musi być zagwarantowana m.in. "czysta, oryginalna porcelana". Wśród przewidzianych potraw znalazły się m.in. rosół z bażanta, przepiórki w czarnych porzeczkach i udziec z jagnięcia. Bezczelność prezesa Rzeplińskiego nie zna granic.

*** Sejm RP uchwalił pierwszą nowelizację ustawy o mediach publicznych, która reorganizuje zasady pracy zarządów medialnych. Druga część reformy medialnej zostanie uchwalona w ciągu najbliższych miesięcy i dotyczyć będzie sposobu finansowania mediów publicznych. W toku dotychczasowych reform Sejm znowelizował także inne ustawy m.in. o obowiązku szkolnym, służbach cywilnych czy Trybunale Konstytucyjnym. Uchwalono także ustawę, wprowadzającą podatek od banków i firm ubezpieczeniowych.

*** Według badań amerykańskiej organizacji Global Financial Integrity, Polska jako jedyny kraj członkowski UE znalazł się na liście dwudziestu najbardziej wyzyskiwanych przez obcy kapitał państw świata. Z Polski odpływają co roku ciężkie miliardy. Dla przykładu, Rumunia jest na 32 miejscu tej listy.

*** Katalonia: Podczas referendum niepodległościowego w Katalonii w wyniku brutalnych starć z policją zostało rannych ponad 840 osób. Szef Parlamentu Europejskiego Tajani uznał referendum za nielegalne, zaś rząd Hiszpanii nie uznaje go. Dławienie niepodległościowych dążeń Katalończyków nie dało rezultatów i według wstępnych wyników referendum około 90% Katalończyków opowiedziało się za niepodległością. Okazuje się, że bezpośrednia demokracja jaką jest referendum nie ma żadnego znaczenia dla "miłującej demokrację" Unii Europejskiej.

 

*** UE: Unia Europejska oficjalnie uznała muzułmanów za grupę dyskryminowaną i przeznacza ogromne środki, aby ukazać ich w lepszym świetle. Z unijnego raportu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej wynika też, że prawie 40 procent muzułmanów padlo ofiarą prześladowań.

 

*** Niemcy: Zmarł niemiecki dziennikarz śledczy i publicysta Jürgen Roth. W Polsce zasłynął książkami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej pt. „Tajne akta S.” i „Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat”. Miał 72 lata.

 

*** ONZ: Podczas przemówienia na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych Prezydent USA Donald Trump zagroził reżymowi Korei Północnej "totalnym unicestwieniem", jeśli ta nie zrezygnuje z dalszych prób nuklearnych oraz prowokacji z wystrzeliwaniem rakiet balistycznych. W tym samym przemówieniu Prezydent Trump przedstawił Polskę jako wzór w walce o niepodległość. Przemówienie Donalda Trumpa spotkało się z ostrą krytyką Niemiec i jej kanclerz Angeli Merkel.

 

*** Niemcy: Media IV Rzeszy Niemieckiej domagają się rekwirowania własności Węgier za odmowę przyjmowania emigrantów muzułmańskich w ramach tzw. przymusowej relokacji.

 

*** UE: Codziennie w państwach tzw. starej unii dochodzi do zamachów terrorystycznych, morderstw, zgwałceń, kradzieży i innych przestępstw, dokonywanych przez emigrantów muzułmańskich. Wszystkie te przypadki są nazywane politycznie poprawnie "incydentami".

 

*** Malta: w stolicy kraju La Valetta doszło do spotkania Prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Prezydenta Niemiec Hansa Waltera Steinmaiera, na którym poruszono sprawę niemieckich reparacji wojennych dla Polski za II wojnę światową. Reakcja Niemiec na to żądanie wydaje się paniczna i wskazuje, że polskie roszczenia uderzają w kłamliwą propagandę niemiecką, prowadzoną na całym świecie, która fałszuje historię II wojny światowej.

 

*** Korea Północna wystrzeliła kolejny pocisk rakietowy, który przeleciał nad terytorium Japonii. Po ostatniej próbie jądrowej z ładunkiem wodorowym to kolejna prowokacja Kim Jon Una. Wydaje się, że żadne kroki, podejmowane przez ONZ nie są wystarczające.

 

*** Niemcy: Jak wynika z raportu niemieckiego Robert Koch Institute (odpowiednik polskiego sanepidu) emigranci przynieśli ze sobą wiele groźnych chorób zakaźnych, w tym HIV, cholerę, ospę, dur brzuszny i wiele innych. Do dawno niewidzianego poziomu podskoczyła zachorowalność na te choroby w Niemczech.

 

*** USA: Prezydent USA Donald Trump zapowiedział zakaz służby wojskowej dla tzw. osobników transgenderowych ze wzgledu na horrendalne koszty medyczne, jakie na takie zabiegi ponosi armia amerykańska.

 

*** Niemcy: Podczas szczytu G20 w Hamburgu doszło do zamieszek na wielką skalę, wywołanych przez ugrupowania antyglobalistów. Liczba rannych policjantów doszła do 500. Liczba rannych wśród antyglobalistów nie jest dokładnie wymieniana, ale szacuje się ich na kilkaset. Hamburg po zamieszkach wyglada jak po wojnie domowej. Bezradność lewackich establishmentów w Europie jest porażająca.

 

*** Węgry: Prymas Węgier, kardynał Peter Erdoe dokonał uroczystej koronacji kopii obrazu Matki Bozej Częstochowskiej w Bazylice Świętego Stefana w Budapeszcie. Korony Matki Bożej i Dzięciątka Jezus zostały wykonane w Polsce i poświęcone na Jasnej Górze. Zawarto w nich godła Polski i Węgier oraz podobizny Świętego Stefana oraz Świętego Ojca Jana Pawła Wielkiego. Święty Stefan był pierwszym koronowanym w roku 1000 władcą Węgier.

 

*** ONZ: Polska została wybrana głosami 190 państw na dwuletnią kadencję (2018-2019) jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ. Dwa państwa (niewymienione w doniesieniach medialnych) wstrzymały się od głosu. Kadencja RP jako niestałego członka RB ONZ rozpocznie się z dniem 1 stycznia 2018 roku.

 

*** USA: Wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Europie (Bruksela) i jego udział w szczycie G7 na Sycylii zaowocowały wycofaniem się USA z porozumień paryskich, dotyczących tzw. "globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych". Prezydent Donald Trump ogłosił tę decyzję po powrocie. Natychmiastową reakcją lewactwa są wściekłe ataki na Prezydenta USA, w których przodują zwłaszcza Angela Merkel i Emmanuel Macron oraz środki masowego przekazu Niemiec i Francji.

 

*** UE: Po ultimatum biurokratów z Komisji Europejskiej w stosunku do Polski, Węgier i Austrii o przymusowym przyjmowaniu muzułmańskich emigrantów eufemistycznie zwanych "uchodźcami" do 1 czerwca tego roku, kolejne ultimatum tego samego ciała, które zadecydowało o przymusowym przyjęciu do 2025 roku euro przez te państwa, które dotychczas nie przyjęły tej waluty, w tym przez Polskę.

 

*** UE: Biurokraci unijni starają się postawić Wielkiej Brytanii warunki nie do spełnienia przez strone brytyjską w negocjacjach w sprawie Brexitu. Domagają się m.in. wpłaty sumy ponad 60 miliardów euro  jako kary za Brexit oraz zapewnienie darmowej opieki lekarskiej i leczenia szpitalnego w Wielkiej Brytanii dla - jak to określono - "wszystkich obywateli Unii". W warunkach pojawia się również odebranie Wielkiej Brytanii zwierzchnictwa nad Gibraltarem. Idiotyzm tych żądań spowodował reakcję rządu Pani Theresy May, która wyraziła możliwość zastosowania tzw. "opcji nuklearnej", polegającej na wstrzymaniu wpłaty do kasy unijnej sumy 18 miliardów euro, którą Wielka Brytania miała wpłacić jeszcze w tym roku.

 

*** USA: Prezydent Donald Trump podpisał dekret, na mocy którego zawiesił obowiązującą dotychczas tzw. poprawkę Johnsona z 1953 roku o zakazie wypowiadania się na tematy polityczne instytucji religijnych, w tym także Kościoła Katolickiego oraz innych wyznań chrześcijańskich. Dotychczasowe przepisy tzw. poprawki Johnsona zabraniały kościołom do otwartego poparcia dla kandydatów politycznych pod groźbą cofnięcia im statusu zwolnienia od podatków.

 

*** USA: Prezydent Donald Trump wygrał wielką batalię w Izbie Reprezentantów Kongresu na drodze do likwidacji Obamacare i zastąpienie tego curiozum legislacyjnego demokratów z Barackiem Husseinem Obamą na czele życiowymi przepisami projektu republikańskiego. Od razu rozpoczęły sie wściekłe ataki demokratów na Prezydenta USA. Obecnie nowy projekt ubezpieczeń zdrowotnych trafi do Senatu, w którym republikanie również mają większość. Po podpisaniu przez Prezydenta USA nowe przepisy staną się faktem.

 

*** USA: Podczas spotkania Prezydenta Donalda Trumpa z Kanclerz Angelą Merkel Prezydent USA wystawił Rządowi Niemieckiemu rachunek za zaległości w finansowaniu NATO. Wynoszą one... 300 mld dolarów !

 

*** Wielka Brytania: Premier Theresa May podpisała oficjalne pismo, początkujące proces wychodzenia kraju z Unii Europejskiej. Tym samym Brexit stał sie faktem, zaś negocjacje miedzy rządem brytyjskim a krajami Unii potrwają około dwóch lat.

 

*** Watykan: Papież Franciszek pobłogosławił figurkę Marcina Lutra, która stanęła w Watykanie. Ten XVI-wieczny kaznodzieja zasłynął spowodowaniem rozłamu w Kościele, z którego powstał Kościół Protestancki. W tym roku przedstawiciele Koscioła Katolickiego wzięli również udział w Jubileuszu 500-lecia Reformacji, zaś w Komitecie Honorowym zasiadł m.in. Prymas Polski Arcybiskup Polak.

 

*** UE: Klęską dyplomacji polskiej zakończyła się rozgrywka o fotel Przewodniczącego Rady Europy. Ponownie usadzono na nim z woli Kanclerz Merkel Donalda Tuska. W głosowaniu wynik był 27:1 tzn. na 28 państw jedynym państwem przeciwnym była Polska, która zgłosiła własnego kandydata Jacka Saryusza-Wolskiego.

 

*** USA: Koszmarnym "osiągnięciem" chwalą się tzw. naukowcy z Salk Institute w Californi. Wyprodukowali oni chimerę człowieka i świni, zaś płód rozwijał się w macicy lochy. Gdzie są granice ludzkiej bezmyślności ?

 

*** Kraje Ameryki Łacińskiej (Środkowej i Południowej) protestują przeciw dekretowi Prezydenta Trumpa o budowie muru na granicy między USA a Meksykiem. Nie ma w tym nic dziwnego: mur znacząco utrudni przemyt nielegalnych osób oraz narkotyków do USA.

 

*** USA: Prezydent Donald Trump spotkał się z Premier Wielkiej Brytanii Panią Theresą May. Była to pierwsza oficjalna wizyta państwowa po objęciu urzędu Prezydenta USA. Rozmowy dotyczyły współpracy brytyjsko-amerykańskiej w świetle Brexitu oraz fundamentów nowych relacji miedzy obu krajami. Podkreśla się wielką zbieżność poglądów na sprawy miedzynarodowe oraz siłę sojuszu militarnego obu państw.

 

*** USA: tuż po inauguracji Prezydent Donald Trump podpisał pierwsze dekrety oraz odwołał wszystkich Ambasadorów USA (80 osób) na świecie. W ciągu następnych dwóch dni, kolejnymi dekretami wycofał USA z umowy transpacyficznej o wolnym handlu (TTP) oraz wydała zakaz finansowania z budżetu USA wszelkich organizacji, dokonujących i promujacych zabijanie nienarodzonych poza Stanami Zjednoczonymi. Pierwszym światowym przywódcą, który złoży wizytę Prezydentowi Trumpowi będzie Premier Wielkiej Brytanii Pani Theresa May.

 

*** USA: Donald Trump zaprzysiężony jako 45 Prezydent Stanów Zjednoczonych. W wygłoszonym po zaprzysiężeniu przemówieniu Donald Trump nakreślił priorytety swojej prezydentury, kładąc silne akcenty na powrót kraju do czasów prosperity, a także ostro krytykując poprzednie rządy.

 

*** Węgry: Wiceprzewodniczący rządząxcej partii Fidesz Szilard Nemeth oświadczył, że wszelkie organizacje, korzystające z finansów George'a Sorosa muszą zostać wypchnięte poza granice Węgier wszystkimi dostępnymi środkami.

 

*** USA: Z Fort Carson w stanie Colorado przybyły do Polski pierwsze oddziały sił 3 Brygady Pancernej 4 Dywizji Piechoty USA, które zostały rozlokowane w okolicach Żagania, Bolesławca i Drawska Pomorskiego. Oficjalne powitanie sił amerykańskich nastąpi w dniu 14 stycznia.

 

*** UE/IV Rzesza: Większość krajów UE mobilizuje dodatkowe siły policyjne i wojskowe przed świętowaniem nocy sylwestrowej oraz Nowym Rokiem. W samej Francji zmobilizowano ponad 100 tysięczną armię policji, wojska oraz żandarmerii w obawie przed atakami terrorystycznymi. Podobne środki bezpieczeństwa podjęto w Niemczech i Włoszech.

 

*** USA: Sprawujący najwyższą władzę jeszcze przez 20 dni Prezydent USA Barack Hussein Obama nakazał wydalenie z terytorium Stanów Zjednoczonych 35 rosyjskich dyplomatów w odwecie za rzekomy cyberatak na serwery partii demokratycznej a tym samym na wpływ na wyniki wyborów prezydenckich. Jak dotychczas nie podano żadnych dowodów, zaś sam krok Obamy w ostatnich dniach jego prezydentury jest odbierany jako polityczne podrzucenie "kukułczego jaja" Prezydentowi-Elektowi Donaldowi Trumpowi.

 

*** Turcja: Zamachowiec zastrzelił rosyjskiego ambasadora Andrieja Karłowa podczas inauguracji wystawy w galerii sztuki tureckiej w Ankarze.

 

*** Niemcy: W ramach "zmotoryzowanego ubogacania kulturalnego" czyli multi-kulti islamski terrorysta staranował ciężarówką tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie powodując śmierć co najmniej 12 osób. Do zamachu posłużył się polską ciężarówką, której kierowcę znaleziono martwego na siedzeniu pasażera.

 

*** USA: Wybór Donalda Trumpa oficjalnie zatwierdzony przez Kolegium Elektorów. Przy kilku jeszcze głosujących stanach Donald Trump zdobył 304 głosy elektorskie, a Hillary Clinton 169. Nie powiodły się lewackie próby dyskredytowania, ośmieszania czy wręcz nacisków na elektorów partii republikańskiej. Oficjalnie już 45 Prezydent USA obejmie urząd w dniu 20 stycznia 2017 roku.

 

*** USA: Nie wyszły knowania lewactwa przeciw Prezydentowi-Elektowi Donaldowi Trumpowi. Sąd w stanie Pennsylvania nakazał wpłatę w wysokości 2 mln dolarów przed ewentualnym przystąpieniem do ponownego przeliczania głosów, zaś sąd w stanie Michigan orzekł, że wnioskodawczyni - przedstawicielka Zielonych Jill Stein, która otrzymała w wyborach około 1% głosów, nie jest w stanie przeliczaniem odwrócić wyników, przeliczanie jest więc bez sensu. W dniu 19 grudnia odbędzie się zebranie elektorów, którzy zatwierdzą wybór Donalda Trumpa na Prezydenta USA.

 

*** UE: Nie ustaje panika lewackich środowisk po wyborze Donalda Trumpa na urząd Prezydenta USA. W niedzielę 13 listopada przywódcy Unii Europejskiej zwołali w związku z tym nadzwyczajną naradę ministrów spraw zagranicznych UE.

 

*** USA: Donald Trump został wybrany 45-tym Prezydentem USA !

 

*** USA: W dniu ostatniej debaty prezydenckiej lewackie stacje TV ujawniają tzw' "wyniki wczesnego głosowania", co jest sprzeczne z zasadami wyborów. Dla przykładu: stacja KOB4 News ujawniła, że wyniki wyborów presydenckich podczas "wczesnego głosowania" to 75% dla Hillary Clinton ! Pogratulować obiektywizmu i zasad wyborczych !

 

*** Austria: Pretendent do urzędu Prezydenta w powtórce sfałszowanych wyborów, która nastąpi w październiku, Norbert Hofer z Austriackiej Partii Wolności zadeklarował, że w razie jego wygranej Austria przystąpi do Grupy Wyszehradzkiej.

 

*** Watykan - Kazachstan: Polski ksiądz Władysław Bukowiński został wyniesiony na ołtarze. Cudownie uratowany przed rozstrzelaniem przez Sowietów w 1939 roku, a następnie wywieziony z Łucka do Kazachstanu objął opieką duszpasterską deportowanych tam Polaków, którym służył aż do śmierci w 1974 roku. Swoje losy opublikował w książce "Wspomnienia z Kazachstanu", która po raz pierwszy ukazała się w Polsce w tzw. "drugim obiegu" na przełomie lat 1979-1980. Niestety, w niedzielę 11 września, na uroczystościach ogłoszenia ks. Bukowińskiego błogosławionym w Kazachstanie zabrakło przedstawicieli Rządu RP.

 

*** USA: Rośnie poparcie Donalda Trumpa w wyścigu do fotela prezydenckiego. Dotychczasowa, kilkuprocentowa przewaga Hillary Clinton zostałą nie tylko zniwelowana, lecz w wielu badaniach opinii publicznej pojawiła się kilkuprocentowa przewaga Donalda Trumpa. Sprawy m.in. wycieków poufnych i tajnych emaili z prywatnego serwera czy donacje dla Fundacji Clintonów oraz związane z tym malwersacje finansowe to tylko czubek góry lodowej. Ostatnio coraz więcej wskazuje na to, że stan zdrowia Hillary Clinton nie predystynuje jej do sprawowania najwyższego urzędu w Stanach Zjednoczonych.

 

*** Brazylia: Zakończyły się Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Polska zdobyła na nich 11 medali, jednak w tej liczbie tylko 2 złote. W związku z tym została sklasyfikowana na dalekiej, 33-ciej pozycji medalowej, za Ukrainą a przed Koreą Północną. Medalowym liderem został zespół USA ze 121 zdobytymi medalami (46 złotych, 37 srebrnych i 38 brązowych). Medalowa pozycja Polski jest najgorsza od II wojny światowej.

 

*** Francja: W czasie brutalnej akcji policji francuskiej w Paryżu doszło do siłowego wyprowadzenia z kościoła Świętej Rity zarówno kapłana, odprawiającego Mszę Świętą jak i wiernych. Jakby mało było tego oczywistego świętokradztwa, policja wyrzuciła na ulicę obrazy, figurki i przedmioty kultu religijnego.

 

*** USA: Jak było do przewidzenia, na burzliwej i pełnej chaosu oraz buntu konwencji partii demokratycznej w Filadelfii kazdydatem na prezydenta USA wybrano Hillary Clinton

 

*** Francja: w Rouen islamscy terroryści w okrutny sposób zamordowali katolickiego księdza podczas sprawowania przez niego Mszy Świętej. Islamiści wzięli również zakładników. Jeden z nich został ciężko okaleczony nożem. Sprawcy filmowali podrzynanie księdzu gardła, co jest wyrazem wyjątkowego zezwierzęcenia islamistów w otwartej wojnie przeciw katolicyzmowi.

 

*** USA: Na konwencji partii republikańskiej wybrano kandydata na Prezydenta USA w wyborach listopadowych 2016 roku. Jak było do przewidzenia, został nim Donald Trump i to on zmierzy się z Hillary Clinton z partii demokratycznej.

 

*** Turcja: Tzw. "dziwny zamach stanu", przypisywany przez wielu obserwatorów Prezydentowi Erdoganowi kosztował życie 232 osoby, a ponad 1500 zostało rannych. Scenariusz przypomina wyreżyserowany spektakl, w którym Erdogan chciał się pozbyć nieżyczliwych tworzonemu państwu islamskiemu Turcji wojskowych oraz sędziów. Ponad 3000 sędziów i prokuratorów zostało aresztowanych w godzinach, następujących po "zamachu"

 

*** Niemcy: 17-letni Afgańczyk napadł pasażerów pociągu regionalnego w okolicach miasta Wurzburg. Uzbrojony w siekierę i nóż ranił 4 osoby. Terrorysta został zastrzelony przez niemiecką policję, kiedy napadł również na oddział sił specjalnych, wykonujących inną operację.

 

*** Tunezyjczyk wjechał ciężarówką w tłum świętujący terror w Nastylii w dniu 14 lipca. 84 osoby zginęły w wyniku terrorystycznego zamachu a ponad dwięscię jest rannych.

 

*** Francja: Po słabej grze reprezentacja Portugalii zwyciężyła drużynę Francji w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej Euro 2016, zdobywając po raz pierwszy tytuł Mistrza Europy. Portugalczycy zwyciężyli 1:0 bramką, strzeloną w dogrywce meczu.

 

*** Austria: Trybunał Konstytucyjny uznał wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich za nieważne wobec wielkiej skali nadużyć i fałszerstw. Nie nastąpi zatem zaprzysiężenie w dniu 8 lipca ogłoszonego wówczas zwycięzcy z Partii Zielonych, zaś druga tura wyborów zostanie powtórzona 2 października. Przypomnijmy, że w niektórych miastach (np. Linz) frekwencja wyborcza wyniosła prawie 600% !

 

*** IV Rzesza Niemiecka staje się faktem. Podczas spotkania szefów 6 państw założycielskich UE podpisano dokument o przekształceniu dotychczasowej Unii Europejskiej w superpaństwo pod wodzą Niemiec i Francji. W domyśle stolicą ma być Berlin. Po spotkaniu minister spraw zagranicznych Niemiec wręczył rządowi polskiemu oficjalne pismo w tej sprawie, które jest ultimatum dla Polski. Identyczne stanowisko zostanie jedynie przedstawione przez ministra Steinmeiera na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej.

 

\*** Obywatele Wielkiej Brytanii w historycznym referendum zdecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej. Za Brexitem głosowało 51.9%, za pozostaniem w UE - 48.1%. Frekwencja była bardzo wysoka i wyniosła 72.2% uprawnionych do głosowania. Po ogłoszeniu wyników referendum premier Wielkiej Brytanii David Cameron podał się do dymisji. W Holandii, Francji oraz Danii pojawiły się głosy o konieczności przeprowadzenia referendów również w tych krajach.

 

*** Austria: Ogłoszone pierwotnie wyniki wyborów prezydenckich dawały nieznaczne zwycięstwo konserwatywnemu kandydatowi Norbertowi Hoferowi zostały po kilku godzinach zmienione na korzyść lewicowego kandydata Zielonych Alexander Van der Bellena. Okazało się, że w mieście Linz, który głosował na lewicowca frekwencja wyborcza osiągnęła rekordowy poziom 598% ! Tym samym ZSL(PSL) został pozbawiony rekordu z wyborów samorządowych.

 

*** USA: Prawybory kandydatów na kandydatów na urząd prezydenta minęły półmetek. Po zwycięstwach w stanach Indiana i Nebraska w wyścigu do fotela prezydenckiego z ramienia republikanów wystąpi Donald Trump, który będzie miał przeciwko sobie skompromitowaną kandydatkę demokratów Hillary Clinton.

 

*** UE: Po regulacjach prawnych, dotyczących krzywizny banana, europejskiej definicji marchewki czy dopuszczalnej wysokości płomienia świecy ośrodek psychiatryczny pod nazwą Komisji Europejskiej wpadł na genaialny pomysł, by kraje europejskie płaciły haracz w wysokości 250 tysięcy euro za każdego emigranta muzułmańskiego, którego nie zechcą przyjąć.

 

*** Wiceprzewodniczący Unii Europejskiej Frans Timmermans oświadczył, że nie skorzysta z zaproszenia prezydent Warszawy i wiceprzewodniczącej PO Hanny Gronkowiec-Waltz i nie przyjedzie na marsz KOD, PO oraz Nowoczesnej do Warszawy w dniu 7 maja. Jego rzecznik podał, że Frans Timmermans "nie dysponuje wtedy wolnym czasem". Jednocześnie Rada Europejska postanowiła, że nie będzie rozpatrywała żadnej rezolucji w sprawie Polski, na co liczyła opozycja.

 

*** Smoleńsk-Katyń: Polska delegacja licząca 180 osób przebywała w Smoleńsku na połączonych obchodach 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 96 rocznicy zbrodni katyńskiej. – Sześć lat temu zginął tu prezydent Polski Lech Kaczyński oraz 95 przedstawicieli elity politycznej, wojskowej i intelektualnej. Wydarzenia sprzed 76 lat długo czekały na ujawnienie, musimy dołożyć wszelkich starań, aby również katastrofa smoleńska została w pełni wyjaśniona. [...] Spoczywają tu żołnierze na których mój ojciec czekał, którzy mieli z nim walczyć. Zostali zabici przez Rosjan. Dzisiaj ja, córka dowódcy, który na nich czekał, stoję na katyńskiej ziemi i oddaje cześć żołnierzom, którzy tu polegli – mówiła podczas obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej senator Anna Maria Anders.

 

*** Unia Europejska planuje wprowadzenie wiz wjazdowych dla obywateli USA i Kanady. Sprawa ta będzie rozpatrywana na posiedzeniu Komisji Europejskiej w dniu 12 kwietnia.

 

*** Belgia: W zamachach bombowych w Brukseli zginęły 34 osoby a około 200 jest rannych - tak wynika z oficjalnych doniesień. Nie są jednak znane losy wielu innych osób, które na razie uważa się za zaginione. Do zamachów przyznał się twór pseudopaństwowy ISIS. Wśród muzułmanów, którzy falami napływają do Europy Zachodniej znajduje się prawdopodobnie wielu terrorystów.

 

*** USA: "Politycznie poprawna" Akademia Filmowa w Hollywood przyznała oscara za najlepszy film przeciętnej produkcji pod tytułem "Spotlight", traktującej o skandalu pedifilskim w kościele katolickim w Bostonie.

 

*** Na granicy grecko-macedońskiej doszło do szturmu nielegalnych emigrantów arabsko-afrykańskich na ogrodzenie graniczne oraz policję. Rozpoczynająca się wiosna oznacza wzrost dalszego napływu imigrantów do Europy. Tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2016 roku do Grecji przybyło ich już ponad 30 tysięcy.

 

*** Kuba: Ojciec Święty Franciszek spotkał się z Patriarchą Moskwy Cyrylem. Było to pierwsze spotkanie głów Kościoła Katolickiego oraz Prawosławnego Moskwy w tysiącletniej historii tzw. schizmy wschodniej.

 

*** Holandia: Pracownicy z Polski pracujący w holenderskiej gminie Westland będą musieli zwolnić swoje miejsce zamieszkania w hotelu na rzecz 275 tzw. uchodźców. Władze chcą ulokować grupę azylantów w „Polenhotel” – polskim hotelu w Wateringen tuż pod Hagą. Obecnie mieszka tam około setki pracowników z Polski.

 

*** Debata na temat sytuacji w Polsce, która miała miejsce w Strassbourgu zakończyła się zwycięstwem Premier Beaty Szydło i Rządu RP. Wielu eurodeputowanych opowiedziało się przeciwko kuriozalnym oskarżeniom, rzucanym przez niemieckich polityków pod adresem Polski. Czeski europoseł Petr Mach wystąpił jako obrońca Polski z dużym napisem: "Jestem Polakiem".

 

*** "Węgry nigdy nie zgodzą się na jakiekolwiek sankcje przeciwko Polsce" - powiedział premier Rządu Węgier Victor Orban. W odpowiedzi Europejski Trybunał Praw Człowieka ogłosił, że uchwalona przez parlament węgierski ustawa antyterrorystyczna gwałci "w części" prawa człowieka.

 

*** Transparent polskich kibiców z meczu siatkówki między drużyną Niemiec i Polski: "Brońcie swoich kobiet a nie naszej demokracji" robi furorę na całym świecie. Prezentuje go prasa zarówno niemiecka, francuska czy brytyjska. Transparent z tym hasłem wzbudza natomiast wściekłość niemieckiej policji oraz władz, które brutalnie wyrwały go i zniszczyły po wspomnianym meczu. Pojawił się on jednak na tzw. demonstracji Komitetu Obrony Degeneratów w Berlinie, gdzie wmieszana w demonstrantów grupa kibiców polskich ponownie go rozpięła.

 

*** Niemcy: w Kolonii oraz w Hamburgu doszło na masową skalę do napaści muzułmańskich emigrantów na kobiety. Doszło do molestowania seksualnego oraz 32 gwałtów. Dotychczas lewactwo cenzurowało doniesienia o napadach na kobiety, jednakże masowość ostatnich wypadków w dwóch wielkich miastach niemieckich sprawiła, że nie można ich dłużej "zamiatać pod dywan".

 

*** Rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Tower na konferencji prasowej ustosunkował się do pytania lewackich mediów z Polski na temat rzekomego "pogwałcenia demokracji" w Polsce. Powiedział on, że władze amerykańskie obserwują wydarzenia w Polsce i nie widzą w nich żadnych zagrożeń dla demokracji. Z naciskiem zaznaczył również, że szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w 2016 roku tak jak planowano.

 

*** Jak podała Międzynarodowa Organizacja ds. Imigracji w dniu 21 grudnia fala emigracji muzułmańskiej w Europie w roku 2015 przekroczyła milion osób, jednak jest to ostrożna, szacunkowa ocena. Z kolei Niemiecki Rząd Federalny szacuje tę liczbę na ponad półtora miliona. Zalew emigrantów wymknął się spod jakiejkolwiek kotroli - tylko w okresie świątecznym odnotowano kolejnych kilkadziesiąt tysięcy i liczba ta stale rośnie.

 

*** Coś się zmienia w systemie wartości. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Strassburgu wydał wyrok, na mocy którego dozwolonym jest nazywanie aborcji holokaustem oraz morderstwem popełnianym na nienarodzonych. 

 

*** Rumunia zakończyła prace nad budową tarczy antyrakietowej. Wyrzutnię kierowanych rakiet zlokalizowano w bazie w Deveselu, gdzie wcześniej stacjonowały rumuńskie siły powietrzne. W Turcji zainstalowano już wcześniej amerykański radar do wykrywania pocisków balistycznych.

 

*** Semici obawiają się semitów, oskarżając ich o... antysemityzm. Środowiska żydowskie w Niemczech i Austrii przeciw przyjmowaniu imigrantów. Wiedeńska Żydowska Gmina Wyznaniowa obawia się wzrostu antysemityzmu w Austrii. Natomiast Centralna Rada Żydów w Niemczech jest zdania, że uchodźcy pochodzą z kręgów kulturowych, w których nietolerancja jest na porządku dziennym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj na stronie

 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis