Wersja polska   Polska   English version   Wielka Brytania   Version en Español     

 

Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Listy do Redakcji O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Kluby Gazety Polskiej Książki warte przeczytania USOPAŁ Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Kącik kulturalny

 

 

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 


 

Archiwum:

 

Wybory 2010

 

 

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 

 

Dział Sportowy
Polonii Semper Fidelis
PŁYWANIE

 
5 złotych i 3 srebrne medale
Zosi Niemczak
na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych w Kielcach !

Reprezentantka Polonii Semper Fidelis Zosia Niemczak zdobyła 5 złotych i 3 srebrne medale w pływaniu na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych w Kielcach. Pobiła również 4 rekordy !

GRATULUJEMY ZOSIU !
ZOSIA NIEMCZAK NAJSZYBSZA !

W dniach 4 i 5 sierpnia, podczas XVI Światowych Igrzysk Polonijnych w Kielcach, nasza reprezentantka Zosia Niemczak pokazała wyśmienitą formę, zdobywając 5 złotych i 3 srebrne medale podczas zawodów pływackich, pobijając również 4 rekordy Igrzysk ! Przypomnijmy, że Zosia ma dopiero 13 lat (1 września br. skończy 14). Jej 5 złotych medali stanowi prawie połowę wszystkich medali Polek ze Stanów Zjednoczonych we wszystkich kategoriach wiekowych (łącznie Polonia z USA w pływaniu kobiet zdobyła 11 złotych medali).

Konkurencje, w których startowała Zosia: 50 metrów stylem dowolnym (czas: 28.76 sek - srebrny medal), 50 metrów stylem grzbietowym (czas: 32.08 sek - złoty medal i rekord Igrzysk), 200 metrów stylem dowolnym (czas: 33.87 sek - złoty medal i rekord Igrzysk), sztafeta 4x50 metrów (czas:2:21.87 w tym czas Zosi 30.48 sek - złoty medal i rekord Igrzysk), 50 metrów stylem motylkowym (czas: 30.75 sek - złoty medal), 100 metrów stylem dowolnym (czas: 31.22 sek - srebrnt medal), 100 metrów stylem zmiennym (czas: 38.90 sek - złoty medal i rekord Igrzysk), sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym (czas: 2:17.86 w tym czas Zosi 29,53 sek - srebrny medal).

Jedyna konkurentka Zosi, która w wyścigu indywidualnym była jeden raz szybsza od Zosi, bardzo dobra pływaczka z Kanady, 18-to latka Alexandra Jóźwiak, w pozostałych wyścigach musiała uznać wyższość reprezentantki Polonii Semper Fidelis z USA.

Warto również nadmienić, że "po drodze" do Kielc Zosia Niemczak wystąpiła na zawodach pływackich w Indianopolis, zgarniając tam dodatkowo 3 złote medale, pobijając 3 rekordy w swojej kategorii wiekowej w Stanach Zjednoczonych !

Nam pozostaje tylko pogratulować Zosi jej niebywałych osiągnięć i życzyć jej wielu złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata w przyszłości ! Jesteśmy z Zosi dumni - tak trzymaj Zosiu !

Redakcja

Fotorelacja własna Polonia Semper Fidelis z pływania kobiet na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych w Kielcach w dniach 4 i 5 sierpnia 2013 roku

Uroczysta inauguracja XVI Światowych Igrzysk Polonijnych w Kielcach - sektor dla sportowców (fot. własna PSF)


Totalnie nieprofesjonalne "osiągnięcie" TV Polonia podczas transmisji z inauguracji Igrzysk - pałętający się na pierwszym planie clowni na szczudłach, przesłaniający transmisję kamer, twarze sportowców oraz niesione przez nich znaki własne poszczególnych środowisk polonijnych - PRL-bis i jej propaganda (fot. własna PSF)Inauguracji towarzyszyły m.in. występy wspaniałego zespółu polskiego "Brathanki" (fot. własna PSF)


4 sierpnia 2013 roku - na stanowisku czwartym od lewej Zosia Niemczak z Polonia Semper Fidelis wybiera się po pierwszy złoty medal i rekord Igrzysk Polonijnych
(fot. własna PSF)


Ojciec Zosi, Antoni Niemczak, wielokrotny mistrz Polski w maratonie oraz vicemistrz Europy i świata, Koordynator Polonia Semper Fidelis na stan New Mexico w USA (fot. własna PSF)


Antoni Niemczak dodaje Zosi animuszu przed kolejnym startem i kolejnym złotym medalem i kolejnym rekordem Igrzysk (fot. własna PSF)


Zosia przed startem po kolejne złoto i rekord - chwila skupienia i modlitwy (fot. własna PSF)Zosia przed kolejnym oczekiwaniem na zdobycie kolejnego złota i pobicie rekordu Igrzysk (fot. własna PSF)

Niektóre dotychczasowe osiągnięcia Zosi
Zosia Niemczak jest z pewnością wschodzącą gwiazdą w pływaniu, w kraju, który słusznie określa się mianem światowego potentata w tej dziedzinie sportu - w Stanach Zjednoczonych. Urodzona 1 września 1999 roku w Albuquerque, New Mexico w polskiej rodzinie emigrantów, córka wielokrotnego mistrza Polski w biegach długodystansowych i maratonie Antoniego Niemczaka. Jako 13-to latka może się pochwalić wieloma osiągnięciami. Wymieńmy jedynie te najważniejsze:

- Mistrzostwo stanu New Mexico w swojej kategorii wiekowej, uwieńczone do tej pory zdobyciem 23 złotych medali z jednoczesnym pobiciem czterech rekordów stanu;
- W zawodach America Games w San Diego w Californi w 2011 roku zdobyła 4 złote medale;
- W rankingu w USA za rok 2012 w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym umieszczona na 4-tym miejscu
- Zakwalifikowała się do mistrzostw USA juniorów (US Junior National) w kategorii open w Orlando na Florydzie.
Rozmowa z Zosią Niemczak przeprowadzona w dniu 5 lipca 2013 roku

SM: Zosiu – wybierasz się na Igrzyska Polonii do Kielc, gdzie będziesz brała udział w Twojej ulubionej dyscyplinie – w pływaniu. Kiedy nauczyłaś się pływać ?

ZN: Nauczyłam się pływać, gdy miałam może z 5-6 lat, ale nie przykładałam do tego wagi. Dopiero moje podejście do pływania zmieniło się w wieku 9-10 lat.

SM: Co Ciebie skłoniło do tego, by brać udział w pływaniu dla sportu ?

ZN: Moja siostra zobaczyła mnie kiedyś jak pływam i powiedziała, bym spróbowała...

SM: Czyli siostra odkryła, że byłaś po prostu w tym dobra ?...

ZN: Tak,

SM: Startowałaś już w wielu zawodach, zdobywając mnóstwo medali i dyplomów. Które z tych zawodów są dla Ciebie najcenniejsze czy też może które jakoś szczególnie zapamiętałaś ?

ZN: Najważniejszym dla mnie jak na razie było zakwalifikowanie się do zawodów US Junior National w Orlando na Florydzie. Byłam tam najmłodszą zawodniczką, występującą po raz pierwszy w ogólnoamerykańskich zawodach. To było moje marzenie, ale i bardzo trudny próg – musiałam się bowiem zakwalifikować się do tych zawodów, przepływając dystans w ramach bardzo wyśrubowanego limitu czasowego. No i przeszłam ten próg.

SM: Ile miałaś wtedy lat ?

ZN: Trzynaście, a ponieważ to było w tym roku więc i tyle mam lat.

SM: Obecne Igrzyska Polonii w Kielcach będą Twoim pierwszym, międzynarodowym występem ?

ZN: Tak, to będzie mój pierwszy międzynarodowy występ. Traktuję go jako wielkie wyróżnienie i próbę zaprezentowania moich umiejętności w Ojczyźnie moich Rodziców, w Polsce, w której mieszka moja rodzina.

SM: Czy Ty tutaj, w stanie New Mexico występujesz w ramach regularnego klubu sportowego ?

ZN: Tak – mój klub nazywa się Vipers Albuquerque.

SM: W ilu różnych konkurencjach pływania czy może lepiej: w ilu dystansach będziesz występowała na Igrzyskach Polonii ?

ZN: Chyba to będzie 6 konkurencji...

SM: Czy to znaczy, że przywieziesz z Kielc 6 medali ?

ZN: Może – bardzo bym chciała, ale nie wiem jak to będzie...

SM: Jak się czujesz przed tym występem w Polsce ? Masz tremę ?

ZN: Czuję, że będzie bardzo fajnie i bardzo jestem dumna z tego, że tam będę reprezentowała Polonię Semper Fidelis ze Stanów Zjednoczonych, a zarazem Polonię amerykańską w ogóle. Tremę też mam, bo jednak to mój pierwszy występ międzynarodowy i w dodatku w kategorii open czyli bez podziału na grupy wiekowe, a ja tam będę znowu najmłodszą pływaczką. Nie wiem jak to będzie...

SM: na jakich dystansach czujesz się najlepiej ?

ZN: Zdecydowanie lepiej się czuję na dłuższych dystansach, na których mogę pływać moim ulubionym crawlem. Na krótszych też czuję się dobrze, chociaż technika pływania na nich jest już inna.

SM: My tutaj w USA będziemy trzymać za Ciebie kciuki, ale także Polacy w Polsce. Jesteś młodą, wspaniale zapowiadającą się pływaczką, ale przede wszystkim młodą Polką, która będzie występowała pod znakiem Polonii Semper Fidelis. Wierzę, że także nasze inne ośrodki na świecie będą Ci kibicować, a i w samych Kielcach nie zabraknie dopingu z polskich ośrodków PSF i nie tylko. Życzymy Ci powodzenia i.. czekamy na medale !

ZN: Dziękuję i postaram się...

SM: Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Stanisław Matejczuk

 

 

 

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 

 


 
 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis