Wersja polska   Polska   English version   Wielka Brytania   Version en Español    

 

Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Listy do Redakcji O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Kluby Gazety Polskiej Książki warte przeczytania USOPAŁ Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Kącik kulturalny

 

 

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 

 

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 

 

 

 

Ruch na rzecz obrony życia poczętego od naturalnej koncepcji do naturalnej śmierci:

Strona polska

 

 

Słowo Koordynatora Głównego 

Polonia Semper Fidelis

 

 

Moi Drodzy Przyjaciele,

 

W tym radosnym czasie świętowania przyjscia na świat Dzieciątka Bożego 2010 roku przypadł mi zaszczyt otwarcia nowego działu na portalu Polonia Semper Fidelis - działu tak długo oczekiwanego przez wielu z Was - obrony życia poczętego oraz życia, danego nam przez Pana Boga aż do naturalnej śmierci.

 

Polonia Semper Fidelis jest organizacją, która zawsze broniła, broni i będzie bronić podstawowych praw i wartości osoby ludzkiej tak, jak nas tego naucza Kościół Katolicki i Jego Ewangelia. Ewangelia, która dla nas się liczy bardziej, niż wprowadzane prawa ludzkie w imię tzw. "poprawności politycznej", a które to pseudo-prawa poczyniły dość szkód w mentalności człowieczej, często nieliczącej się z prostym przykazaniem: Nie zabijaj !

 

Nie jestem teologiem i nie zamierzam roztaczać się nad wizją tylko grzechu śmiertelnego, spowodowanego łamaniem tego podstawowego przykazania. Pozostawiam to innym, bardziej kompetentnym.

 

Jako historyk wiem natomiast, że mordowanie nienarodzonych przybrało skalę unicestwiania narodów i ludzkości, o której Hitler mógłby tylko marzyć, zaś morderca Stalin mógłby mieć dla ponad 50 milionów uśmierconych usprawiedliwienie własnych zbrodni. Tak - trzeba to nazwać po imieniu - tzw. aborcja jest udziałem w ludobójstwie na niewyobrażalną skalę ! Ludobójstwie tym bardziej strasznym, że dokonanym na niewinnych istotach, które mogłyby się jedynie zapytać: "Mamo, dlaczego ?"

 

Ale ludobójstwo na nienarodzonych to nie wszystko. Istnieje bowiem i druga strona ludobójstwa, która jest nieco pomijana, ale którą musimy uwzgledniać. Nazywa się ona eufemistycznie: eutanazja. Mordowanie bez skrupułów starców z ekonomicznych względów. Tzw. asysta przy wstrzykiwaniu trucizny czyni z lekarzy morderców, niczym nie różniących się od tych, którzy wsypywali Cyklon B w komorach gazowych niemieckich obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu czy Brzezince. 

 

Polonia Semper Fidelis zawsze stała, stoi i bedzie stać na stanowisku obrony podstawowych wartości, co zostało powiedziane twardo w dziale Kim Jesteśmy. Nasze wartosci są wartościami polskimi i katolickimi, ale i cherześcijańskimi - bo wszyscy Chrześcijanie są znakiem Chrystusa.

 

Otwieram nasz dział Obrony Życia z wielką satysfakcją i radością. Dziękuję wszystkim Wam za emaile w tej sprawie i czynię tym zadość na cały świat, w którym istnieją ośrodki Polonia Semper Fidelis.

 

Witam również wszystkie organizacje oraz ugrupowania polityczne, którym po drodze z tym. Od dzisiaj również zapowiadamy współpracę ze wszystkimi ośrodkami Obrońców Życia na całym świecie.

 

Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

 

Stanisław Matejczuk

Koordynator

Polonia Semper Fidelis

 

 

Działy Ruchu Obrony Życia

Polonia Semper Fidelis

 

Artykuły Wiadomości Materiały Inne
Polska Świat Polska Świat Polska Świat

 

Od Redakcji: Poszczególne poddziały będą zawierały dodatkowe kategorie, ułatwiające znalezienie właściwego materiału. Linki są aktywizowane w miarę napływającego materiału. Zapraszamy wszystkie organizacje obrony życia na całym świecie do wspólpracy z nami. Z radością będziemy zamieszczać Wasze materiały.

Teksty i materiały organizacji pozapolskich zamieszczamy w oryginałach odpowiednio dla działów językowych Polonia Semper Fidelis.

 

 

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 

 
 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis