Wersja polska   Polska   English version   Wielka Brytania   Version en Español    

 

Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Listy do Redakcji O nas Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Kluby Gazety Polskiej Książki warte przeczytania USOPAŁ Wielcy Polacy Kącik kulturalny

 

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 

 

 

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 

 

 

Maria Milczarska

 

ONZ chce likwidacji "okien życia" 

(Nasz Dziennik)

 

Komitet Praw Dziecka ONZ chce likwidacji „okien życia”, które pozwoliły uratować setki dzieci w całej Europie. Jednocześnie komitet ten promuje legalizację aborcji.

 

„Okna życia” to miejsca, gdzie matka może anonimowo pozostawić dziecko. Ratują one życie niemowląt w całej Europie.

 

Jednakże Komitet Praw Dziecka (CRC) będzie domagał się od Unii Europejskiej ich delegalizacji, gdyż zdaniem działaczy organu monitorującego wypełnianie przez państwa postanowień Konwencji o Prawach Dziecka „okna życia” naruszają m.in. prawo dziecka do poznania swoich rodziców.

 

– „Okna życia” nie służą najlepszemu interesowi dziecka lub matki – stwierdziła Maria Herczog z CRC.

 

Jak jednak zauważa konstytucjonalista Piotr Kwiecień, komitet ONZ instrumentalnie manipuluje zapisami Konwencji, gdyż prawo do życia jest prawem bezwzględnym i nie można mu przeciwstawiać prawa do poznania rodziców.

 

- Przede wszystkim prawo do świadomości pochodzenia, czyli prawo poznania wiedzy o swoich rodzicach, jest naturalnym, podmiotowym prawem każdego człowieka – jest to jedno z tak zwanych praw stanu, takich praw, które są niezbywalne, i to jest punkt wyjścia działaczy ONZ. Natomiast manipulacja tą sytuacją ma miejsce, kiedy prawo stanu do poznania swojej tożsamości rodzinnej przeciwstawia się prawu do życia – mówi w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl mec. Piotr Kwiecień.

 

Jak dodaje, trzeba jasno podkreślić, że prawo do życia jest prawem bezwzględnym.

 

– Każde działanie służące realizacji prawa do życia ma nadrzędny charakter nad innymi prawami. Manipulacja ONZ w tej sprawie przede wszystkim ma ten wymiar, że posługując się argumentem prawa stanu do poznania rodziców, neguje się prawo dziecka do życia. Ta pozorność i „pornografia intelektualna”, którą się urzędnicy ONZ posługują w tej sprawie, jest oczywista – dodaje Piotr Kwiecień.

 

- W tym kontekście należy także zauważyć, że pełna adopcja uniemożliwia dziecku poznanie naturalnych rodziców – zauważa prawnik.

 

Komentując zapowiedź Herczog, że CRC zwróci się z prośbą do Parlamentu Europejskiego o wprowadzenie zakazu „okien życia”, mecenas Kwiecień zauważa, że przyjęcie takiego rozwiązania prawnego byłoby bezprawiem legislacyjnym, gdyż dobro naczelne i niezbywalne, jakim jest prawo do życia, zostałoby obalone przez manipulacyjne stosowanie innego rodzaju dobra stanu, jakim w tym przypadku jest prawo do poznania własnej tożsamości.

W całych Niemczech funkcjonuje obecnie około 100 takich okien, w Polsce jest ich ponad 40, niemal tyle samo w Czechach, po mniej więcej 10 – we Włoszech, na Litwie, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i Belgii.

Pierwsze "okno życia" w Polsce, które powstało u Sióstr Nazaretanek w Krakowie, pozwoliło uratować życie 14 niemowlętom.

O próbie delegalizacji „okien życia” informował już 13 czerwca br. „Nasz Dziennik” w artykule „»Okna życia« przeszkadzają ONZ”.

 

 

 

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 

 

 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis