Wersja polska   Polska   English version   Wielka Brytania   Version en Español    

 

Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Czat

Ruch Obrony Życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać  Galerie Tragedia smoleńska
Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia Drobne

Listy do Redakcji

O nas

Kontakt z nami
Wieści ze Lwowa Kluby Gazety Polskiej Książki warte przeczytania USOPAŁ Wielcy Polacy Kącik kulturalny

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 

 

 

 Wieści ze Lwowa

Materiały Inne

 

Polskie Radio Lwów poleca


Płyta "Tygiel Lwowski" powstała podczas roku polskiego na Ukrainie marzec 2004 - marzec 2005. Pragnąc utrwalić dorobek twórczych środowisk artystycznych Lwowa, oddajemy w Państwa ręce nagrania polskich zespołów amatorskich, aby ocalić od zapomnienia doznania artystyczne wyniesione z pięknej i drogiej naszemu sercu Ziemi Lwowskiej, nieodłącznie związanej z losami historycznej Ojczyzny 

Posłuchaj fragmentów kilku nagrań z płyty CD - "Tygiel lwowski"


 

  • "Tu Radio Lwów"  (sł. i muz. T. Pakosz, opr. muz. I. Rezun, śpiewa zespół Radia Lwów)

 


Polecane nagrania Polskiego Radia Lwów

Powstanie Styczniowe na Ukrainie - nagranie na 150 rocznicę Powstania Styczniowego
Konkurs dla ludzi z pasją, czyli trzecia edycja konkursu Sarmatia im. Karola Levittoux.

 

Tegoroczna edycja w całości poświęcona jest miastu o którym zwykło się, że jest zawsze wierne. Lwów, bo o nim mowa, to miasto wyjątkowe, to bez mała siedem wieków historii Polaków z pasją, inicjatywą i przeróżnymi talentami, miasto wielkich artystów i uczonych, ale także miejsce pełne urzekających zabytków kultury materialnej. Lwów -słowem: czasoprzestrzeń, którą warto poznać i zgłębić.

Trzecia edycja konkursu, który odbywa się pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, ma za zadanie zarazić klimatem tego miasta, rozbudzić wśród młodzieży nowe zainteresowania, skłonić do sięgnięcia po ciekawą lekturę, a może nawet do wycieczki krajoznawczej.

W konkursie wziąć udział mogą wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z kraju, a także polscy uczniowie w wieku 16-19 lat z Kresów i zagranicy.

Każdy uczestnik powinien wybrać jeden temat oraz zdecydować jaką formą (przy pomocy jakiego środka) go zaprezentuje. Do wyboru ma dwa tematy oraz pięć form ekspresji (rysunek, esej, opowiadanie, utwór poetycki, film), które uszeregowane według dwóch kategorii (form prezentacji): słowo i obraz.

Tematy do wyboru
1. Przedstaw osiągnięcia i losy Polaka-Lwowianina zasłużonego na polu kultury, nauki lub przemysłu. Jakie jego cechy uważasz za godne naśladowania? Kim byłby on dzisiaj, gdyby miał dopiero 18 lat?
2. Przestrzeń polskości. Zaprezentuj miejsce (uczelnia, zabytek, park, fabryka, kapliczka, itd.) i związane z nim osoby. Które miejsce we Lwowie warte jest szczególnej uwagi?
Na prace czekamy do końca kwietnia 2013 roku. Na najlepszych czekają wartościowe nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i odbycia -bogatej w liczne doznania- wycieczki, po skrywających wiele tajemnic, uliczkach i zakamarkach tego starego grodu nad Pełtwią.

Marek Zambrzycki
organizator konkursu, członek Oddziału Polonijnego KSD

REGULAMIN konkursu na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: http://ksd.media.pl/aktualnoci/865-polecamy-konkurs-sarmatia-im-karola-levittoux

--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

 

 

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 

 
 

 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis