Wersja polska   Polska   English version   Wielka Brytania   Version en Español    

 

Strona Główna

Organizacja

Księga Gości

Akademia Polska

Wiadomości

Poczta

Porady Emigracyjne Polskie Drogi

Ogłoszenia

Drobne

Listy do Redakcji O nas Kontakt z nami

Czat

Ruch obrony życia

Dokumenty i Materiały PSF

Humor i Satyra

Komunikaty PSF

Blog

Z życia Polonia Semper Fidelis

Solidarność

Sprawy polskie na Litwie Warto przeczytać Galerie Tragedia smoleńska
Wieści ze Lwowa Kluby Gazety Polskiej Książki warte przeczytania Zdrowie Dział sportowy
Polonii Semper Fidelis
Wiadomości Przedziwne

NASZA

FILMOTEKA

DOKUMENTU

 

 

Zaprzyjaźnione strony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin:

 

 

 

 

Poparcie Ogólnopolskiego Marszu Protestacyjnego
"Obudź się Polsko"!
(poza granicami Polski także "Obudź się Polonio"!)
oraz Dwudniowego Protestu w obronie wolnych mediów
z TV TRWAM na czele

 

 

W dniu 29 września 2012 roku odbędzie się w Warszawie Ogólnopolski Marsz Protestacyjny pod hasłem "Obudź się Polsko"!. Podobny protest - w formie pikiety przed Konsulatem RP w Sydney, w Australii - odbędzie się tego samego dnia pod hasłem: "Obudź się Polsko! - Obudź się Polonio!"

Protesty te będą obroną zagrożonej wolności w naszej Ojczyźnie. Obroną nie tylko zagrożonego słowa, ale przede wszystkim wielowiekowej tradycji katolickiej i chrześcijańskiej naszego Narodu. Wolność formułowania i wyrażania myśli, a przede wszystkim wolność do wierności wierze i tradycji naszych Ojców i Dziadów należy do pierwszorzędnych wartości, bez których Naród Polski nie istniałby.

Obecny, antypolski i antynarodowy, a także antykatolicki reżim rządzących w naszej Ojczyźnie arogancko dąży do wynarodowienia Polaków wszelkimi sposobami. Instrukcje ku temu czerpie z dwóch odwiecznych imperializmów: Niemieckiego i Rosyjskiego, wrogich Polsce. Zamach smoleński nie był przypadkiem, gospodarcza wyprzedaż majątku polskiego w ręce sąsiadów nie jest przypadkiem, anihilacja polskiej obronności nie jest przypadkiem, atak na kulturę i edukację również nie jest przypadkiem. Można mnożyć tego w nieskończoność.

Największą jednak zbrodnią, która również przypadkiem nie jest, można i trzeba nazwać nieustanny atak na wiarę i tradycję katolicką naszego Narodu. Od wieków Polacy budowali swoją suwerenność i trwali w niej pomimo wielu tragedii historycznych. Nierozerwalność tradycji narodowych i katolickich wspierała Polskę i Polaków przez ponad tysiąc lat.

Obecnie mamy do czynienia z totalnie posuniętą demoralizacją, która na celownik bierze przede wszystkim młode pokolenie. Przy anihilujących więzy rodzinne ustawach, wprost mamy do czynienia z dążeniem obecnego reżimu spod znaku PO-PSL do ustawiania wzorców, których nawet nazizm czy komunizm by się nie powstydził. Czy o to chodziło od pamiętnej wizyty największego Polaka wszechczasów Ojca Świętego Jana Pawła Wielkiego w 1979 roku ? Czy o to chodziło naszemu Prymasowi Tysiąclecia Ks. Stefanowi Wyszyńskiemu ?

"Obudź się Polsko !"... A z zagranicy dobiegają też rozpaczliwe wołania i modły "Obudź się Polonio !"... To wspaniałe hasło, z którym powinniśmy częściej występować. Ostatni nasz przyczółek wolności słowa: TV TRWAM i Radio Maryja (już nawet nie słuszne w założeniach partie polityczne, chociaż ich też musimy bronić przed ohydnymi, plugawymi atakami i opluwaniem) musi być naszą twierdzą !

Ze względów, przedstawionych powyżej Polonia Semper Fidelis w pełni popiera i zachęca do udziału w Ogólnopolskim Marszu Protestacyjnym "Obudź się Polsko ! - Obudź się Polonio !" zarówno w Warszawie jak w Sydney i innych ośrodkach. Koordynatorzy i członkowie naszej organizacji włączają się do tych zdarzeń, jak również nasi Przyjaciele i niepolscy sympatycy.

Popieramy z pełną mocą apel Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka w tej sprawie oraz stanowisko innych, zaprzyjaźnionych organizacji. Jest ich bardzo wiele na wszystkich szerokościach geograficznych, a najwięcej w Polsce... 

 

Za zgodność:

Stanisław Matejczuk

Koordynator PSF

Popieramy polskie oraz przyjazne Polsce businessy


 

 

 

 

 

 


 

 

© Copyright by Polonia Semper Fidelis